Aktualności
05.06.2019

Dramatematyka - solowy projekt Damiana Lange

"Nawet w życiowym dramacie wszystko jest logiczne, matematycznie poukładane. Można z tego wybrnąć, tylko po prostu trzeba pomyśleć" - mówi o swoich nowych solowych piosenkach Damian Lange. Projekt "Dramatematyka" jest oddechem między występami oraz pracą z Transsexdisco i Romantykami Lekkich Obyczajów.

"Dramatematyka" o 10 piosenek mocno związanych osobiście z Damianem i jego pochodzeniem. Ale również prosta niezaburzona niczym poza gitarą forma przekazania tekstów, które pisze od lat. "Traktuje to bardzo osobiście i skromnie. Zależy mi na występach solowych. A jeśli w przyszłości poczuję, że to jest dobre i mogę więcej takich historii dostarczyć słuchaczom, może wykluje się z tego jakaś płytka" - mówił w studiu Radia UWM FM. Nowych solowych piosenek wokalisty Transsexdisco i Romantyków Lekkich Obyczajów możecie posłuchać w internecie.

Piosenki powstały na przełomie 2018 i 2019 roku. "Starałem się dużo pracować nad tekstami. I chciałem się poczuć tak jak kiedyś - kiedy byłem sam z sobą w jakimś pokoju i nie wiedząc co będzie z moją drogą artystyczną pisałem piosenki. Chciałem poczuć tę energię, która kiedyś pozwoliła mi działać" - przynaje. "Na przełomie grudnia i stycznia coś mi się stało w głowę. Zacząłem po prostu pisać. Zawziąłem się i pisałem o sobie, swoim pochodzeniu - tym, co siedzi mi w głowie."

Z Damianem Lange spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Z projektem "Dramatematyka" Damian Lange wystąpi 7 czerwca w olsztyńskim pubie Carpenter Inn. Dzień później pojawi się także w Ciechanowie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: