Aktualności
09.05.2019

Wczasy marzą o Kortowiadzie

Maja Romaniewicz wybrała się w tym roku na otwierający sezon festiwalowy ENEA SPRING BREAK - Showcase Festival & Conference. Pod koniec kwietnia w Poznaniu spotkała się m.in. z duetem Wczasy, by porozmawiać o wydanej przed rokiem debiutanckiej płycie "Zawody" oraz planach na najbliższą przyszłość.

Wczasy to duet. Tworzą go pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego Bartłomiej Maczaluk i olsztynianin Jakub Żwirełło. Spotkali się w Poznaniu i tam też zaczęli razem grać. Właśnie w stolicy Wielkopolski opowiadali nam o swojej współpracy i rosnącym zainteresowaniu ich muzyką.

"Za każdym razem zaskakuje nas, że na naszym koncercie pojawia się coraz więcej osób. Ludzie śpiewają piosenki, które nie są najbardziej znane" - mówi Jakub Żwirełło. "Z frekwencją jest coraz lepiej i bardzo się z tego cieszymy" - nie ukrywa Barłomiej Maczaluk. "Bardzo nas jara robienie muzyki. Łączymy pracę z graniem w zespole. Trzeba ogarniać wszystko dookoła. To jest drugi etat."

Nieprzypadkowo swój duet nazwali Wczasami. "To wczasy od życia, taki odpoczynek" - odpowiadają. I dodają: "Dla nas to także wczasy od głośnej muzyki gitarowej. Bo poprzednio graliśmy w zespole gitarowym - to był post-punk. Alternatywe gitarowe granie było bardziej hałaśliwe w porównaniu do tego, co teraz robimy. I potraktowaliśmy to jako odpoczynek. Po części stąd nazwa: Wczasy."

Ponieważ Kuba pochodzi z Olsztyna, nie ukrywa, że bardzo chciałby w niedalekiej przyszłości wystąpić na Kortowiadzie. "To nasze marzenie! Proszę zabukować nas na następną Kortowiadę na dużą scenę! Może być też na mniejszej..."

Z Bartłomiejem Maczalukiem i Jakubem Żwirełło spotkała sie Maja Romaniewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Debiutancka płyta Wczasów "Zawody" ukazała się w maju 2018 roku. Promował ją m.in. singiel "Dzisiaj jeszcze tańczę". Drugi krążek będzie nosił tytuł "Autobusem przez Atlantyk". Ma pojawić się pod koniec tego lub w przyszłym roku.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: