Aktualności
07.05.2019

Krystyna Świątecka nagra solowy album

Program "Nie przechodź obok mnie" powstał jesienią 2013 roku. Wówczas Krystyna Świątecka - wokalistka olsztyńskiej grupy Czerwony Tulipan - z zespołem, którym dowodzi Marcin Stanczewski, stworzyła nowe aranżacje do piosenek szczególnie jej bliskich. Teraz zamierzają zarejestrować je na płycie.

W solowym programie Krystynie Świąteckiej na scenie towarzyszą: Marcin Stanczewski, Piotr Banaszek, Andrzej Dondalski i Adam Grzelak. "Znaleźliśmy fajne porozumienie. Marcin otwierał mnie na swoją działkę - trochę nowoczesnego grania, innego niż w Czerwonym Tulipanie. A ja go uwrażliwiałam na słowo" - mówi Krystyna Świątecka.

Jak powstawał program i z jakich składa się utworów? "Generalnie kierowałam się treścią piosenek. W tamtym okresie moje życie przewróciło się do góry nogami. Fizycznie odczuwałam emocje, które są w tych piosenkach. A uważam, że nic tak nie działa, jak prawda płynąca ze sceny. Jeżeli śpiewam to, co we mnie jest naprawdę, to to zadziała. To się sprawdza."

Po pięciu latach od pierwszego koncertu Krystyna Świątecka z zespołem zamierza zarejestrować solowy program. "Chcę zrobić z tego płytę. Żeby to istniało i nie przepadło. Ta nasza praca i te piękne piosenki."

Krystyna Świątecka była gościem audycji "Strefa Niepotrzebnych Słów i Dźwięków". Rozmawiał z nią Piotr Szauer. Posłuchajcie!

23 maja Krystyna Świątecka z programem "Nie Przechodź Obok Mnie" wystąpi w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena w Olsztynie. Zaplanowano dwa recitale: o 18:00 i 20:30. Bilety do wygrania na antenie Radia UWM FM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: