Aktualności
17.04.2019

PARA - muzyczny stan skupienia

Znają się jeszcze z liceum. Są PARĄ na scenie i poza nią. Ola Jabłońska i Kuba Cybula - absolwenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - po zakończeniu studiów założyli zespół, który zaczyna zdobywać publiczność i pracuje nad kolejnymi nagraniami.

Jak tłumaczą - PARA to stan skupienia dwóch osób na muzyce. Ola Jabłońska i Kuba Cybula zaczynali jako duet. Ale skład zespołu już powiększył się o perkusistę Piotra Królikowskiego. Niebawem może jeszcze się rozbudować. "Chcemy mieć dużo więcej naturalnych brzmień. Myślimy cały czas o robudowie zespołu. Każda kolejna osoba przynosi jakieś dodatkowe spojrzenie na muzykę, daje cząstkę siebie, dzięki czemu może być ona bardziej wyjątkowa" - mówi Ola. "Chcemy rozszerzyć skład po to, aby nasze koncerty stały się ciekawsze" - dodaje Kuba.

A jak współpracuje im się w studiu, na próbach i podczas koncertów? Czy bycie parą w życiu codziennym i w zespole pomaga? "Rozmawialiśmy z wieloma muzykami, którzy mówili, że zazdroszczą nam. Często w związku jedno z partnerów jest muzykiem. A wiadomo z czym się wiąże ten zawód: wyjazdy, koncerty, próby i dużo czasu poza domem. My mamy to szczęście, że jesteśmy razem wręcz non stop. I moim zdaniem to jest bardzo dobre, bo łączymy swoje pasje, podróżujemy i spędzamy razem czas" - przyznaje Kuba. "Nie zawsze jest idealnie. Ale nawet kłótnie nas wzmacniają. Cały czas musimy to przezwyciężać. Bywało tak, że wchodziliśmy na scenę pokłóceni. Ale tak naprawdę na niej wszystko mija. Jest tyle pozytywnych emocji, tyle energii, że gdy już się schodzi ze sceny zapominamy o kłótniach" - wyjaśnia Ola.

Z Olą Jabłońską i Jakubem Cybulą spotkała się Joanna Nawotka. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

PARA wystąpi latem w swoim rodzinnym miejście - Iławie - podczas pierwszej edycji Soundlake Festival‎u. Muzycy zapowiadają także, że niebawem zagrają koncert w Olsztynie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: