Aktualności
02.04.2019

Kwiat Jabłoni: Warto się czasem zatrzymać

Po rozwiązaniu grupy Hollow Quartet Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz postanowili pracować jako duet. Kwiat Jabłoni zadebiutował dokładnie rok temu singlem "Dziś późno pójdę spać", który sprawił, że o projekcie zrobiło się głośno. Już z pierwszą płytą "niemożliwe" młodzi artyści zagrali w marcu swój pierwszy koncert w Olsztynie. Odwiedzili też nasze radiowe studio.

Sukces pierwszej piosenki "Dziś późno pójdę spać" i klipu, który w sieci został już wyświetony 6 milionów razy, sprawił, że Kwiat Jabłoni zaczął wypełniać koncertowe sale. "Wyszło to trochę przypadkowo, że akurat ten utwór został naszym pierwszym singlem. Byliśmy w trakcie nagrywania naszej ekpi i to był pierwszy utwór, który otworzył nasz realizator. Dokończył go. Uznaliśmy, że skoro jest już zrobiony to w takim razie zrobimy do niego teledysk. Dużo było w tym przypadku" - wspominają Kasia i Jacek.

Artyści podpisali też kontrakt płytowy. Debiutancki album "niemożliwe" ukazał się w lutym. "Straciliśmy już wiarę, że można wydać płytę - profesjonalnie z wydawnictwem. Że nie trzeba tego robić samemu, z własnych pieniędzy. Faktycznie wydawało nam się to niemożliwe. Długo graliśmy w różnych składach, także jako muzycy sesyjni. I widzieliśmy jak strasznie trudno jest się wybić. To, że nam się to przytrafiło - to faktycznie jest niemożliwe" - odnoszą się to tytułu krążka.

"Żyjemy w czasach wiecznej pogoni za czymś, co się nazywa sukcesem. Ale niewielu z nas tak naprawdę wie, co to znaczy. I śpiewamy o tym, że warto się czasem zatrzymać, zastanowić i docenić to, co mamy. Że to jest piękne i niemożliwe. Warto spojrzeć na rzeczywistość własnymi oczami a nie tylko przez smartfona i ekran komputera. I właśnie takie życie chwilą i docenienie tego, co nas otacza jest głównym przesłaniem naszej płyty" - mówi Jacek Sienkiewicz.

Rodzeństwo świetnie rozumie się muzycznie i bardzo dobrze współbrzmi wokalnie. Jacek studiuje filozofię i kompozycję. Kasia niebawem broni pracę magisterską z muzykologii. Oboje tworzą piosenki z pogranicza folku i popu. 

Z Kasią Sienkiewicz i Jackiem Sienkiewiczem spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Kwiat Jabłoni wróci niebawem do Olsztyna. Duet wystąpi 14 czerwca w sali kameralnej Amiteatru im. Czesława Niemena jako gość festiwalu kultury studenckiej Wielosztuk Kulturalny. Organizuje go Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: