Aktualności
25.02.2019

Bitamina w Olsztynie z nowymi piosenkami

"Kwiaty i Korzenie" - to tytuł nowej płyty grupy Bitamina. Krążek ukaże się wiosną a nowe piosenki można już usłyszeć na koncertach. Przed jednym z nich - w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie - w studiu Radia UWM FM gościliśmy Mateusza "Vito" Dopieralskiego i Piotra Skibińskiego.

Jak przyznają muzycy - będzie to pierwszy album Bitaminy, który został stworzony przez kilka osób. Teksty nowych piosenek napisali Mateusz Dopieralski i Piotr Skibiński. Za bity odpowiedzialni są: Amar Ziembiński oraz Brian Massaka. "Wcześniej jedna głowa prowadziła nas przez cały proces twórczy. A teraz każdy wyrzuca na stół to, co ma. I okazuje, że to jest bardzo ciekawe. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, co mamy przygotowane" - mówi Piotr Skibiński. Brzmieniowo płyta ma przypominać pierwsze wydawnictwa grupy.

Mateusz "Vito" Dopieralski zdradził natomiast, że w warstwie tekstowej piosenki będą poruszać także tematy polityczne. "Nie będzie jednak tego za dużo. Bo nie mam żadnych pomysłów, jak to wszystko naprawić. Tylko opowiadam o tym, co - z mojej perspektywy - należałoby naprawić." I dodaje: "Nasze teksty są bliskie temu, co się u nas wydarzyło w życiu. A wydarzyło się bardzo sporo i to słychać. Dojrzewamy i mam nadzieję, że słuchacz też to dostrzega. Idziemy do przodu!"

Z Mateuszem Dopieralskim i Piotrem Skibińskim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Płytę "Kwiaty i Kamienie" zapowiada singiel "Na pół". Klip został nakręcony w Barcelonie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: