Aktualności
06.02.2019

Olaf Deriglasoff opowiada o swoim Cyrku

Źli chłopcy śpiewają słodkie melodie - tak mówią o sobie muzycy tworzący Cyrk Deriglasoff. 31 stycznia - po koncercie w sali kameralnej olsztyńskiego amfiteatru - o swoim nowym projekcie i jego debiutanckiej płycie "Magia y Tresura" opowiedział nam Olaf Deriglasoff. Posłuchajcie!

Foto: Marcin MarcinKa Kierul

"Ten zespół jest na wskroś ironiczny. Tekstów nie należy traktować dosłownie. Śpiewając piosenki z pozoru banalne, odnoszę się do rzeczy bardzo uniwersalnych. Opowiadam o przyjaźni, miłości, o byciu innym i byciu poza nawiasem. Ale też o tym, że czasami oderwanie się od społeczeństwa daje nam szczęście" - mówi Olaf Deriglasoff.

Jak podkreśla - nazwa pierwszej płyty zespołu "Magia y Tresura" jest alegorią i odnosi się do istoty cyrku. "Przychodzimy i widzimy ludzi, którzy wyczarowują coś dla nas (pojawiające się znikąd kwiaty). Ale też widzimy tę tresurę. I to się odnosi do tego w jaki sposób możni tego świata, politycy, przedsiębiorcy, wielkie korporacje traktują nas, zwykłych ludzi. Dają nam magię w postaci telewizji, internetu, informacji i w ten sposób nas tresują. U Deriglasoffa wszystko jest wielopoziomowe. Nie dajcie się zwieść temu, że ja teraz śpiewam głupie piosenki o niczym, z chwytliwymi melodiami. Cyrk Deriglasoff jest to zespół z refleksją, który sięga nieco głębiej. Poczucie humoru, które prezentujemy nie jest li tylko kopaniem się po tyłku na scenie ku uciesze gawiedzi. Tylko jest to poczucie humoru stańczykowskie, będące gorzką konstatacją. Ale śmiejmy się, bo życie nie pieści nas..."

Z Olafem Deriglasoffem spotkał się Michał Napiórkowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Cyrk Deriglasoff tworzą: Olaf Deriglasoff – wokal, bas (ex Pudelsi, Apteka, Yugoton, Homo Twist, Kazik, KNŻ, Kury), Tomek Kasiukiewicz – puzon (Artur Rojek, Mela Koteluk, Lech Janerka), Tomek Krawczyk – gitara (ex Zakopower, Mela Koteluk, Biscuit, Paprika Korps), Robert Kamalski – saksofon (Jazz Soul Quartet), Grzegorz Pastuszka – suzafon (Nervy, Dixie Tigers’s Band) oraz Robert Rasz – perkusja (Mela Koteluk, Gaba Kulka, Rykarda Parasol).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: