Aktualności
24.01.2019

Piotr Krępeć w audycji Uwierz w Muzykę

Pochodzi ze Szczytna a studia kończył na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Od dłuższego czasu mieszka i tworzy w Sopocie. Piotr Krępeć jest jednym z najbardziej cenionych polskich gitarzystów fingerstyle. Swoją muzykę miał okazję prezentować m.in. w Chinach. A w zeszłym roku wydał drugi album "Movement in Silence". 24 stycznia wystąpił w olsztyńskiej Galerii Sowa. Przed koncertem w studiu Radia UWM FM opowiedział nam o płycie, koncertach oraz emocjach zapisanych we własnych kompozycjach.

"Byłem zmęczonym natłokiem dźwięków i tym wszystkim co się działo wcześniej. I postanowiłem nagrać płytę spokojną, na której nie byłoby żadnych fajerwerków gitarowych a byłoby więcej przestrzeni, namysłu i duchowych przeżyć" - mówi o nowym albumie "Movement in Silence" Piotr Krępeć. Płyta została nagrana w całości od pierwszej do ostatniej nuty. "To jedna długa opowieść, jeden długi utwór. I tak również został nagrany. Usiadłem w studiu, zagrałem jeden take i koniec."

Piotr przyznaje, że podczas koncertów jest w stanie oderwać się od rzeczywistości i trudno mu opisać emocje, które opisuje jego muzyka. "Kiedy gram to przenoszę się do zupełnie innego stanu umysłu, innego świata. To, co się wydarza we mnie - emocje, uczucia, to jak muzyka kieruje mnie i prowadzi w różne rejony duchowe - to właściwie jest coś, o czym ciężko jest mówić. Ciężko jest znaleźć pojęcia. To trzeba po prostu przeżyć."

Z Piotrem Krępeciem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: