Aktualności
30.10.2018

Poznajcie Kwiat Jabłoni

Jeszcze kilka miesięcy temu mało kto wiedział o ich istnieniu. Dziś wyprzedają koncerty w całej Polsce i zapowiadają premierę debiutanckiej płyty. Kwiat Jabłoni - czyli rodzinny duet siostry i brata: Kasi Sienkiewicz i Jacka Sienkiewicza - to zdecydowanie jedno z objawień 2018 roku na polskiej scenie muzycznej.

 

Teledysk do ich pierwszej oficjalnej piosenki "Dziś późno pójdę spać" w sieci obejrzało już prawie 4 miliony internautów. Czy młodzi muzycy spodziewali się tak szybkiego rozwoju wypadków? "Nie! Było to dla nas zupełne zaskoczenie. Oczywiście wydaje mi się, że każdy kto coś tworzy i wypuszcza w przestrzeń publiczną jednak zakłada, że będzie dobry odbiór. Ale to przerosło wszelkie nasze oczekiwania" - przyznaje Jacek.

A co działo się zanim Kwiat Jabłoni zaistniał w sieci? "Dużo czasu zajęło mi żeby namówić Jacka, żeby ten zespół istniał. Nie mógł się przekonać początkowo do tej koncepcji. Zagraliśmy dwa koncerty w pół roku. Więc praktycznie nie funkcjonowaliśmy. Tylko nagrywaliśmy w studiu, rozmyślaliśmy, jak to ma wyglądać. No i dopiero po pół roku takiej pracy nad składem, wizerunkiem, zdjęciami to poszło do internetu" - wspomina Kasia.

Jak jest podział ról w tym duecie? Piosenki piszą oboje. Kasia śpiewa i gra na fortepianie lub pianinie elektronicznym. Jacek równeiż śpiewa oraz gra na mandolinie i jest odpowiedzialny za warstwę elektorniczną. "Ciężko powiedzieć co my właściwie gramy. Dostaliśmy taką naklejkę: duet folk-popowy. Jak zwał tak zwał. Po prostu tworzymy od serca i gramy nasz własny autorski materiał. Staramy się tworzyć swój styl w tym wszystkim" - tłumaczy Jacek.

Z Kasią Sienkiewicz i Jackiem Sienkiewiczem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Kasia i Jacek wcześniej współtworzyli grupę Hollow Quartet, który rozpadł się pod koniec 2017 roku. Czego efektem było powstanie duetu Kwiat Jabłoni. Jego debiutancki album ukaże się 1 lutego 2019 roku. Zapowiada go piosenka "Niemożliwe". Na płycie znajdzie się dwanaście utworów z czego jeden - instrumentalny. Oprócz numerów premierowych muzycy zdecydowali się też sięgnąć po utwór wspomnianego Hollow Quartetu - "Turysta".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: