Aktualności
28.10.2018

Posłuchaj debiutanckiej płyty Frontal Cortex

Frontal Cortex to progrockowa kapela założona w 2015 roku w Olsztynie. Jak podkreślają muzycy - w swoich utworach duży nacisk kładą na emocje i uczucia. 26 października ukazał się ich debiutancki album zatytułowany "Passage" - nagrany i wyprodukowany w studiu Radia UWM FM przez Radka Hrynka.

Zespół tworzą: Grzegorz Gołaszewski (bas / wokal), Łukasz Gołaszewski (gitara), Rafał Piegat (gitara) oraz Bartosz Kukuć (perkusja). "Ten zespół jest z Olsztyna, ale pochodzimy z Kętrzyna i Reszla. Po latach spotkaliśmy się w Olsztynie - dokładnie w marcu 2015 roku i wtedy ten projekt przybrał formę zespołu" - wspominali na antenie Radia UWM FM swoje początki muzycy Frontal Cortex.

Choć ich muzykę można zakwalifikować do nurtu progresywnego rocka - tak naprawdę znajdziemy w niej wiele innych klimatów. "Nie trzymy się żadnych ram. Gramy to, co czujemy, co nam palce podpowiadają i głowa. Nie próbujemy też grać jak ktoś i brzmieć jak ktoś. Jest to naturalna kolej rzeczy, że coś takiego nam wyszło."

Jak oceniają samą pracę nad albumem w studiu Radia UWM FM? "Współpraca z Radkiem Hrynkiem ułożyła nam się bardzo dobrze. Czuliśmy, że rozumie naszą muzykę. Jesteśmy bardzo zadowoleni, spisał się doskonale. Atmosfera podczas nagrywania była świetna!"

Z Grzegorzem Gołaszewskim, Łukaszem Gołaszewskim i Rafałem Piegatem w audycji #muzykatoprzyprawa rozmawiał Adam Fokow. Posłuchajcie!

A tu możecie posłuchać w całości albumu "Passage".

Zespół będzie promował płytę kilkoma jesiennymi koncertami. 23 listopada Frontal Cortex (ale też grupę Defying) usłyszycie w olsztyńskim pubie Carpenter Inn.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: