Aktualności
23.08.2018

Nowa płyta The Dumplings już jesienią!

Justyna Święs na Olsztyn Green Festivalu 2018 wystąpiła z projektem Albo Inaczej 2. Ale nam zdradziła także najbliższe plany swojego duetu The Dumplings, który jesienią wyda swój trzeci album. "Już pracowaliśmy nad pierwszym klipem do singla, który wyjdzie niebawem. Płyta będzie powrotem do naszych pierwszych kawałków, zupełnie elektronicznych" - zdradziła wokalistka.

Foto: SOLOVSKY.COM

Jak przyznaje w ostatnim czasie The Dumplings troszę odeszło od swoich korzeni. "Pojawiły się instrumenty smyczkowe, dęte.  Wróciliśmy teraz całkowicie do elektroniki - bardzo mocnej! Płyta jest krótka, zwięzła i treściwa. I cała po polsku! Pierwszy raz zrobiliśmy całą płytę po polsku. Nie ma ani jednej piosenki anglojęzycznej" - zapowiada Justyna Święs.

Na płycie Albo Inaczej 2 i podczas Olsztyn Green Festivalu wykonała piosenkę "Czerwona sukienka". Utwór znany z repertuaru Fisza został nie tyle przez nią zinterpretowany, co stworzony na nowo - przy współpracy z autorem kompozycji na całym krążku Mariuszem Obijalskim. "To był absolutnie mój pomysł. Bardzo lubię wyzwania i uznałam, że ten kawałek jest największym wyzwaniem, ponieważ jest bardzo długi. Jest bardziej takim storytellingiem niż piosenką. Więc wymagało to bardzo konkretnego opracowania tekstu. Zrobiliśmy to z Mariuszem bardzo dokładnie i długo to trwało. Ja lubię pracę z tekstem, więc wybrałam ten kawałek. Myślę, że to też fajne wyzwanie, bo jestem kobietą a tak naprawdę jest to mocno męski utwór. I fajnie było go zaśpiewać z perspektywy kobiety."

Na Olsztyn Green Festivalu wystąpiła drugi raz. Wcześniej - w 2017 roku - z zespołem The Dumplings. Jak wspomina ten występ? "Ja mam bardzo złą pamięć. Zawsze Kuba mi przypomina gdzie, co, jak, kto... Nie ma go tutaj teraz, więc mi nie przypomni. Ale ja pamiętam doskonale! Graliśmy wtedy dosyć późno. Była bardzo duża, bardzo fajna publiczność tego festiwalu. Wiadomo, klimat sprzyja - ciepło, jezioro - ludzie mają dobre humory. I pamiętam, że było pięknie, przede wszystkim ze względu na publiczność, która się dobrze bawiła. Bo wiadmo - to jest połowa sukcesu, jak ludzie dają energię artyście na scenie."

Z Justyną Święs przed koncertem na Olsztyn Green Festivalu 2018 spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Wokalistka The Dumplings przyznała, że w najbliższym czasie pojawi się też gościnnie w kilku nowych dla siebie projektach. Ale póki co nie może jeszcze zdradzić szczegółów. "Warto śledzić, obserwować i słuchać. Zapewniam, że będzie ciekawie" - zachęca Justyna.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: