Aktualności
10.08.2018

RADIOSLAM wygrał Fest Muzę 2018

Białostocka grupa RADIOSLAM wygrała konkurs młodych kapel Fest Muza 2018. Drugie miejsce i zaproszenie do występu na Olsztyn Green Festivalu 2019 trafiło do zespołu Wasabi, a trzecie - do Agaty Karczewskiej. Wyróżniono także olsztyńską formację Rosochate. Laureatów poznaliśmy 9 sierpnia w olsztyńskim Amfiteatrze. Posłuchajcie relacji Maćka Jankowskiego.

W finale konkursu wystąpiło siedem zespołów i jedna solistka: Agata Karczewska, But On, Can't Explain, My Own Wasteland, Radioslam, Rosochate, The Same Baby oraz Wasabi. Ich występy oceniali: Michał Jelonek (Hunter), Łukasz Kamiński (CoJestGrane24), Mariusz Sieniewicz (dyrektor MOK w Olsztynie), Ryszard Szmit (Radio Olsztyn) oraz Krzysztof Ścierański.

Zwycięzcy zgarnęli 5000 złotych. "Myślę, że wydamy to jeszcze dzisiaj tutaj. Miasto zarobi dzięki temu. Zostawimy te pieniądze u Was" - mówili tuż po ogłoszeniu werdyktu muzycy RADIOSLAM. I dodali: "Olsztyn jest naszym ukochanym miastem. Ładni ludzie, pięknie, słońce, super! Odbiera nam mowę..."

Zadowoleni z konkusowych rozstrzygnięć byli również przedstawiciele grupy Wasabi. Do Olsztyna przyjechali z Tarnowa. I bardzo cieszyli się, że wrócą tu za rok na Olsztyn Green Festival 2019. "Jesteśmy bardzo szczęśliwi! Zagramy na fajnym, dużym festiwalu. To mega atrakcyjna nagroda dla nas i może nawet najatrakcyjniejsza, bo ten festiwal podobał nam się od lat. Zawsze chcieliśmy tam pojechać jako uczestnicy. Jesteśmy mega szczęśliwi, że będziemy mogli tam zagrać!" - mówili.

Jak ocenili poziom konkursu? "Bardzo nam się podobał. Grały tutaj totalnie zawodowe bandy, które grały solidnie i nie można było im nic odmówić. My do końca naprawdę nie wiedzieliśmy czy zdobędziemy jakąkolwiek nagrodę. Gratulujemy kolegom z Radioslam i Agacie Karczewskiej". Wasabi zapowiedziało też premierę swojego albumu. Pierwsza jego zapowiedź ma pojawić się już niebawem.

Warto podkreślić, że to była pierwszza edycja Fest Muzy o ogólnopolskim zasięgu. Do tej pory o nagrody rywalizowały tylko młode kapele z Warmii i Mazur. W tym roku honoru regionu broniły trzy grupy: But On, The Same Baby oraz Rosochate. Tej ostatniej udało się zdobyć wyróżnienie. Choć mają doświadczenie z gry w innych formacjach (m.in. The Lollipops) był to ich pierwszy występ pod tym szydlem na tak dużej scenie. "Poziom był bardzo wysoki. Naprawdę trzeba przyznać, że w tym roku wszystkie zespoły udźwignęły temat. Tym bardziej cieszy wyróżnienie" - mówił wokalista Filip Kozłowsky.

W przyszłym tygodniu na naszej antenie będziecie mogli wysłuchać także m.in. rozmowy z Agatą Karczewską, która na Fest Muzę przyjechała niemalże wprost ze sceny Pol'n'rock Festivalu.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: