Aktualności
16.07.2018

Lao Che uczy WOS podczas OLA

12 lipca w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie swój nowy album "Wiedza o Społeczeństwie" promowała grupa Lao Che. Z liderem zespołu Hubertem "Spiętym" Dobaczewskim rozmawialiśmy właśnie o wydanym w tym roku krążku, piosenkach opisujących nas - Polaków oraz roli artysty jako komentatora rzeczywistości społecznej czy politycznej.

"Polityka się wdziera do społeczeństwa. Jest obecna teraz intensywnie wszędzie - i w Polsce i na świecie. Ja płytę pisałem z takim przeświadczeniem i poczuciem, że te podziały są wyraźne i mnie to męczy po prostu. Więc jakbym miał się opowiadać po którejś stronie publicznie to bym powiększał te podziały. Mam jakieś swoje przekonania, ale to nie znaczy, ze muszę się nimi dzielić na scenie. Może to nie jest właściwy czas jeszcze dla mnie. Poświęciłem temu płytę - bardziej sytuacji na świecie patrząc przez pryzmat bycia Polakiem" - mówi Spięty.

Czy zdaniem wokalisty Lao Che o naszych narodowych wadach i przywarach powinno się mówić głośno, także w szkole? "Jak najbardziej! Świat nie jest i Polska nie jest bez wad i zawsze była wadliwa. Nie ma rzeczy doskonałej. Świat jest skomplikowany i złożony - wspaniały i gówniany jednocześnie. Trzeba się z tym pogodzić. Ale to nie jest nic strasznego. Po prostu trzeba to obserwować, uczestniczyć w tym i znaleźć swoją drogę."

Z Hubertem "Spiętym" Dobaczewskim przed olsztyńskim koncertem spotkał się Michał Napiórkowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Płyta "Wiedza o Społeczeństwie" ukazała się w lutym 2018 roku. Promowały ją single: "Nie Raj" oraz "Kapitan Polska".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: