Aktualności
09.07.2018

Smooth Gentlemen wygrali Polish Blues Challenge

Podczas 11. Suwałki Blues Festivalu poznaliśmy zwycięzcę konkursu Polish Blues Challenge. Wygrała grupa Smooth Gentlemen, która zgarnęła 10000 złotych i w nagrodę wiosną 2019 roku wystąpi w Portugalii na European Blues Challenge. Z liderem zespołu Bartłomiejem Szopińskim rozmawiała Marta Wróblewska.

O przepustkę na European Blues Challenge walczyli w tym roku: Joanna Knitter Blues & Folk Connection, Makar & Children Of The Corn, Smooth Gentlemen, Two Timer oraz Why Ducky. Wszystkie te kapele mogliśmy usłyszeć ostatniego dnia tegorocznej edycji Suwałki Blues Festivalu, czyli w niedzielę 8 lipca na scenie przy suwalskim ratuszu.

"Jestem pod wrażeniem. To jest niezwykle wielkie wyróżnienie. Mogę tylko podziękować wszystkim tym, którzy zorganizowali ten dzień, po to, żebyśmy my mogli się tak dobrze czuć na scenie i powalczyć o tę nagrodę" - mówił po ogłoszeniu werdyktu lider Smooth Gentlemen Bartłomiej Szopiński.

Grupę tworzą: Miłosz Olkowski (perkusja), Piotr Bieńkiewicz (gitara) oraz Bartłomiej Szopiński (piano, wokal). To doświadczeni muzycy grający dotąd m.in. w takich zespołach jak: Hot Water, Boogie Chilli czy Boogie Boys. "W tym całym pomyśle chodzi o to, żeby połączyć trzy żywioły: szaleństwo, delikatność i - mam nadzieję - jakąś klasę. Suwalski festiwal to dobry początek. W tym trzyosobowym składzie - chociaż znamy się wiele, wiele lat i gramy w wielu różnych konfiguracjach z kolegami - to jednak w tym trio jesteśmy dosyć świezi, co nie znaczy, że niezaangażowani. Liczę na to, że to troszeczkę okrzepnie i że Suwałki będą takim ważnym etapem w naszej nowej drodze, która otworzy może jakieś nowe ścieżki, dzięki czemu będzie łatwiej iść w świat i szerzyć polską nutę."

Z Bartłomiejem Szopińskim rozmawiała Marta Wróblewska. Posłuchajcie!

Relacje z tegorocznej edycji Suwałki Blues Festivalu usłyszycie w tym tygodniu na 95,9 fm. M.in. w czwartkowej audycji U Progu Bluesa.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: