Aktualności
18.05.2018

Oho!koko zwycięzcą Kortofestu 2018

Główna nagroda Kortofestu kolejny raz pojechała do Szczecina. Po zeszłorocznej wygranej zespołu Chorzy, po zwycięstwo sięgnął duet Oho!koko. Alicję Kruk i Marka Szula zobaczymy zatem na dużej scenie 60. Kortowiady. Zgarnęli też m.in. 5000 zł, sesję nagraniową w studiu Radia UWM FM oraz instrumenty muzyczne.

Jury w składzie: Krzysztof Dobies, Bartek Stolarek, Kuba Podolski, Piotr Szauer, Michał Parchimowicz i Wojciech Krys zdecydowało się nagrodzić także trójmiejską formację The King's Road. Grupa wystąpi w tym roku na festiwalu Woodstock Ukraine. Zdobyła również zestaw instrumentów.

W finale Kortofestu 2018 wystąpili ponadto: Kapral Zajączek, My Own Wasteland, Rail oraz Wszyscy Jemy Chmury.

Studio Radia UWM FM po ogłoszeniu werdyktu odwiedził zespół Oho!koko oraz lider Chorych - Olek Różanek. Rozmawiał z nimi Piotr Szauer. "Jesteśmy szczęśliwi, zmęczeni i zaskoczeni. Energia, którą otrzymaliśmy od publiczności i położenie sceny, klimat tej imprezy są niesamowite. Fantastyczna zabawa, mnóstwo uśmiechniętych ludzi. A gdzie są uśmiechnięci ludzie tam jest i szczęście. Nie możemy się doczekać powrotu" - mówili po ogłoszeniu werdyktu Alicja Kruk i Marek Szul.

"Dwa zespoły rozbiły bank!" - podsumował tegoroczny KortoFest jego wieloletni juror Krzysztof Dobies z Pol'n'Rock Festivalu. "Oho!koko to zespół, który wszedł do KortoFestu w wyniku dzikiej karty. Czyli widać, że publika już wcześniej doceniła ten zespół. Bardzo się cieszę, że się tu pojawił. Zrobił na mnie ogromne wrażenie. Ale The King's Road wprowadził taką nieprawdopodobną magię - w dźwięku, w atmosferze. Te dwa koncerty były cudowne. Jestem bardzo ciekaw, co sie będzie działo dalej. Przed nimi jest to dzieło, żeby pokazać, że ten wybór był w porządku."

Posłuchajcie też jak tegoroczny konkursu podsumowali jurorzy: Krzysztof Dobies, Michał Parchimowicz i Piotr Szauer.

Na antenie Radia UWM FM będziemy jeszcze w kolejny tygodniu prezentować rozmowy z wszystkimi finalistami Kortofestu 2018. Już teraz możecie posłuchać, co o swojej twórczości, debiutanckiej płycie i kolejnych planach opowiedzieli jeszcze przed festiwalowym  występem Alicja Kruk i Marek Szul.

Organizatorem KortoFestu 2018 była Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie, przy dużym wsparciu Radia UWM FM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: