Aktualności
09.04.2018

Leski rusza w wiosenną trasę i zapowiada drugi album

Artysta zapowiada drugi album, buduje napięcie tytułem „Miłość. Strona B” i rusza w wiosenną trasę. Niespełna 3 lata od debiutu Leski powraca z nowymi piosenkami, które na krążku pojawia się już 1 czerwca. Ale usłyszycie je już podczas koncertów!

Foto: Maciek Szczerba

"Nie mogę się doczekać tej wiosennej trasy, ponieważ jest to trasa przedpremierowa podczas której zagram po raz pierwszy nowe piosenki - w nowym składzie. Będą też piosenki ze Splotu, ale w nowych aranżacjach" - zapowiadał Leski na antenie Radia UWM FM. "Przez ostatni rok bardzo intensywanie pracowałem w studio. Tym razem praca nad albumem odbywała się w trochę innych okolicznościach. Większą jego część nagrałem w duecie z Marcinem Borsem - producentem albumu. Dopiero później do całego procesu dołączyli moi aktualni muzycy, z którymi (jak się później okazało) powołaliśmy jeszcze do życia wiele ciekawych aranżacji." Jak zapowiada "Miłość. Strona B" będzie koncept albumem. "To opowieść w jakiś sposób zamknięta, spójna i osobista".

Koncert Leskiego już 13 marca w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Bilety możecie wygrać na naszej antenie!

Leski czyli Paweł Leszoski, zadebiutował płytą "Splot" w czerwcu 2015 roku. Napisał wszystkie teksty i skomponował do nich muzykę. Był również współproducentem wydawnictwa. Jego twórczość - upraszczając - można określić mianem ambitnego alternatywnego popu. Po wydaniu pierwszej epki "Zaczyn" ruszył w trasę „Love & More” z Edytą Bartosiewicz, gdzie występował w charakterze suportu. Na swoim koncie ma również wspólne występy z amerykańską artystką sceny niezależnej Lemolo stanowiące część jej europejskiej trasy.

Jest laureatem "Mateusza" w kategorii muzyka rozrywkowa – debiut roku. Był także nominowany do Fryderyków za swój pierwszy krążek.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: