Aktualności
13.03.2018

Bitamina pierwszy raz w Olsztynie

Choć znają się i grają razem już kilkanaście lat, dopiero wydany w 2017 roku album "Kawalerka" sprawił, że udało im się dotrzeć do większej publiczności. Dziś ich koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem. 4 marca pierwszy raz wystąpili w Olsztynie. Wokalista Bitaminy - Mateusz Dopieralski, czyli Vito - był naszym gościem w studiu Radia UWM FM.

"Mieszkam w Niemczech, więc planowanie trasy niesie ze sobą pewne trudności. Ale nasz menager stanął na wysokości zadania i zadbał o to, żebyśmy byli w miastach, w których dotychczas nie graliśmy. Bardzo się cieszymy z tego powodu, bo jednak taki pierwszy koncert w nowym mieście to jest zawsze coś nadzwyczajnego dla nas" - mówił Vito.

Choć w Olsztynie wcześniej nie śpiewał, przyznaje, że z tą częścią Polski ma pewne skojarzenia i... wspomnienia. "Jestem ze Śląska. Bardzo długo musiałem słuchać historii o Mazurach i o tym, jak tu jest pięknie. Trzy lata temu przyjaciel z Warszawy wyciągnął mnie przymusowo i powiedział: jedziemy na łódeczkę. No i rzeczywiście - zakochałem się. Zresztą utwór "Bakacje" jest taką mieszanką opowieści wakacyjnych z Mazur i znad morza. Także zdążyłem złapać sentyment do tego miejsca, bardzo duży nawet".

Ich koncerty to coś więcej niż muzyka. To rozmowa z publicznością a nawet... swoisty spektakt. "Chcemy zadbać o to, żeby to było coś więcej niż po prostu odtwarzanie materiału. Same aranże są na tyle pozmieniane, żeby dać słuchaczowi jakąś nową jakość tych utworów. Żeby ewidentnie różniły się od tych na płycie. A aspekt spektaklu wnosi w dużej mierze Piotr Sibiński, który recytuje swoje teksty. I będziemy szli w tą stronę. Bo jednak takie spotkanie z publicznością na żywo to jest wymiana energii. Tam musi się wydarzać. Więc staramy się bawić, wciągać publiczność w nasz świat, który w dużej mierze jest związany ze słowem i tym, co potrafi zrobić. Jak daleko potrafi zanieść słuchacza. Piotrek robi to fantastycznie. Wygrywał niejeden slam w Polsce. Jest w stanie robić to samym słowem, nawet bez tła muzycznego" - tłumaczy wokalista Bitaminy.

Ostatni krążek muzycy Bitaminy zostawili już za sobą. Powoli zaczynają pracować nad nowymi piosenkami.

Z Mateuszem Dopieralskim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Bitamina prawdopodobnie wróci do Olsztyna latem i wystąpi podczas największej wakacyjnej imprezy muzycznej w naszym mieście.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: