Aktualności
07.03.2018

Poznajcie Rosochate

Mówią o sobie: "zadziorno-rockendrollowy zespół z Olsztyna". Niedawno opublikowali debiutanckiego singla "Wires". Grupę Rosochate stworzyli byli muzycy The Lollipops: Romek Baltuska i Adam Szostek, których wspierają: Filip Kozlovsky oraz Krystian Woźnialis. Pierwszego wywiadu udzielili właśnie w naszym studiu!

"Inicjatorem całego zamieszania jest przede wszystkim Romek Bałtuszka. Grałem z nim w zespole The Lollipops" - mówi perkusista Rosochate Adam Szostek. "Znaleźliśmy dwóch super znajomków, którzy się okazali genialnymi muzykami: Filip Kozłowski (wokal) i Krystian Woźnalis (basista)." Filip współpracuje ostatnio także z zespołem Mellow Man, gdzie śpiewa i... gra na perkusji. "Po wydaniu naszego jedynego singla, odezwał się do mnie Romek, czy nie chciałbym pośpiewać u nich. Przyznam, że był to dla mnie zaszczyt, bo kojarzyłem The Lollipops wcześniej. Zawsze byłem pełen podziwu dla ich muzykalności. To kawał zespołu w całej Polsce trochę znany. Dlatego z wielką przyjemnością spróbowałem swoich sił, udało mi się zostać i tak walczymy!" - opowiada wokalista Rosochate.

Muzycy przyznają, że twóczość ich nowej grupy to pewnego rodzaju kontynuacja The Lollipops. Choć jak zaznacza Adam Szostek "W zupełnie inną stronę ta muzyka idzie. Możemy naprawdę sporo namieszać - najpierw w Olsztynie a później... dalej! Próbujemy chyba być bardziej awanturni. Filip jeśli chodzi o wokal jest chuliganem! Więc na pewno będzie ciekawie!"

Nazwa zespołu ma również odzwierciedlać charakter granej muzyki. "Rosochate - czyli rozczapierzone, bardziej nieokreślone. Dlatego, że nie chcielibyśmy się chyba w jakikolwiek sposób szufladkować. A po prostu muzyką przedstawić to, co nam w duszy gra" - tłumaczy Adam. A Filip dodaje: "To dość fajna łamigłówka. Polskie słowo a wydaje się niepolskie - szczególnie napisane. To całkiem ciekawa koncepcja."

Z Filipem Kozłowskim i Adamem Szostkiem spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Zespół Rosochate będzie gościem III Nocy Radiowców. 14 kwietnia w studiu Radia UWM FM zagrają tzw. "otwartą próbę". My ją zarejestrujemy a nagrania przedstawimy na 95,9 fm!

A tu posłuchacie ich debiutanckiego singla "Wires".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: