Aktualności
26.02.2018

Druga płyta Henry David's GUN

21 lutego pod patronatem Radia UWM FM ukazał się drugi album grupy Henry David's GUN. Na krążku "Tales from the Whale’s Belly" znajdziemy dziesięć mrocznych i tajemniczych folkowych ballad, brzmieniowo i tematycznie różnorodnych. O płycie w audycji Uwierz w Muzykę opowiadał Wawrzyniec Dąbrowski.

Zespół tworzą: Wawrzyniec Dąbrowski, Maciej Rozwadowski i Michał Sepioło. W ostatnim czasie grupa zjechała z koncertami całą Polskę, ma też za sobą pierwsze występy zagraniczne (w Niemczech, Szwajcarii, Słowacji, Włoszech i Czechach). W lipcu 2017 roku Henry David's GUN wystąpił w Olsztynie podczas Slow Life Music Festivalu.

"Myślę, że to jest album mroczny, tajemniczy. Lubię myśleć, że nie ma znaku równości między mroczny i tajemniczy a depresyjny. To jest album w dużym stopniu różnorodny - jeżeli chodzi zarówno o kwestie liryczne i tematykę danych utworów, jak i kwestie brzmieniowe. Dużo kombinowaliśmy z nowymi brzmieniami. Taką rzeczą najbardziej charakterystyczną jest to, że pojawia się znacznie więcej pianina, niż na poprzednim albumie "Over The Fence… And Far Away". W większości są to kompozycje, które powstawały od zamknięcia tej płyty. Ten proces twórczy wtedy nie ustał. Cały czas coś nowego się pojawiało. I powolutku zbieraliśmy to do jednego worka. Część oczywiście odpadła. A to co zostało - te dziesięć kompozycji - można odsłuchać jako te dziesięć opowieści z brzucha wieloryba" - opowiadał w dniu premiery nowego krążka na antenie Radia UWM FM Wawrzyniec Dąbrowski.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Piotra Szauera z Wawrzyńcem Dąbrowskim.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: