Aktualności
06.12.2017

Enej rozpoczął kolędowanie

Olsztyńska grupa Enej 6 grudnia koncertem w kortowskim Centrum Konferencyjnym UWM rozpoczęła trasę z nowym repertuarem. Specjalnym, bo złożonym z polskich i ukraińskich kolęd. Przed premierowym występem Piotr Sołoducha i Mirek Ortyński odwiedzili studio Radia UWM FM.

"To wyjątkowy wieczór. Celowo rozpoczynamy w Olsztynie - z rodzinami, naszymi przyjaciółmi, bliskimi" - mówił Piotr Sołoducha przed występem w Kortowie. "Od dawna nam się marzył koncert kolędowy. Tym bardziej, że ten koncert jest bardziej akustyczny niż elektryczny. Więc dla nas to jest podwójna nowość. Raz, że w innym repertuarze. Dwa - w innym instrumentarium - mamy poszerzony skład, na scenie są chórki, cymbały, skrzypce. Gramy najpiękniejsze polskie kolędy. Są również kolędy ukraińskie. I faktycznie cały grudzień i styczeń będziemy grać w całej Polsce".

Materiał nie został jeszcze zarejestrowany w studiu. Ale muzycy chcieliby nagrać także kolędową płytę. To jednak będzie możliwe najwcześniej za rok. "W tym roku chcieliśmy się skupić na graniu live. A za rok - kto wie? Jest to kolejne nasze marzenie, cel. A że lubimy cele realizować, więc pewnie i tak się zdarzy. Jeżeli nie płyta audio, no to na pewno dvd" - zapowiadał Mirek Ortyński. "Marzy nam się, by ten koncert nagrać u nas - w Olsztynie. W jakimś kościele, bazylice. Może się uda, aby był to koncert telewizyjny. Wszystko przed nami!" - dodał Piotr Sołoducha.

Z Piotrem Sołoduchą i Mirosławem Ortyńskim rozmawiał Piotr Szauer.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: