Aktualności
23.11.2017

Oscar Jensen debiutuje solowo

23 listopada premierę miał pierwszy solowy singiel Oscara Jensena "Never Turn Back Time". Powstał dzięki współpracy z Piotrem "Pitem" Kędzierzawskim i Michałem Jelonkiem - muzykami grupy Hunter. To zapowiedź debiutanckiej płyty "Hello", która ukaże się w 2018 roku.

Oscar Jensen to wokalista, który w ostatnich dwóch latach związany był z zespołem Macieja Romanowskiego - Backward Runners. Wcześniej współpracował m.in. z młodą olsztyńską kapelą My Second Chance. "W Backward Runners nie śpiewam już od kilku tygodni" - zdradził Oscar w audycji Uwierz w Muzykę. "To była decyzja zbiorowa. Backward Runners swierdzili, że chcą, aby ich muzyka była troszeczkę inna. Nagraliśmy dwie płyty. Bardzo miło wspominam te czasy, ale po prostu jako artysta szukam nowych doznań".

W pracach nad solowym materiałem towarzyszą mu: Piotr ,,Pit" Kedzierzawski (gitarzysta grupy Hunter), Darek ,,Daray" Brzozowski (perkusja), Kamil ,,Dejot" Borzeski (elektronika). Pracują w Sonus Studio z Andrzejem Karpem. Z "Pitem" poznali się przy okazji konkursu Fest Muza. gdzie był jurorem a Oscar występował tam z The Second Chance. To on przedstawił młodego wokalistę Maciejowi Romanowskiemu, który szukał głosu dla Backward Runners.

Chcecie poznać więcej szczegółów tej znajomości i plany muzyczne? Z Oscarem Jensenem i Piotrem "Pitem" Kędzierzawskim rozmawiał Piotr Szauer.

A tu premierowy klip "Never Turn Back Time".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: