Aktualności
08.08.2017

Olsztynianin na festiwalu Audioriver

Piotr Bejnar to pochodzący z Olsztyna producent, live-performer, dj, dźwiękowiec i założyciel Otake Records. Zdecydowanie jedna z najbardziej ekscentrycznych postaci polskiej sceny klubowej. W maju - po kilku latach obecności na scenie - wydał swoją debiutancką płytę "Album". Opowiedział nam o niej podczas tegorocznej edycji płockiego festiwalu Audioriver.

"Te utwory dojrzewały dość długo. Są rozbite stylistycznie. Robię bardzo dużo muzyki i chciałem przełamać konwencję, żeby nie być dalej kojarzonym z twórcą muzyki tanecznej. Bardzo mi na tym zależało. A że te utwory dojrzewały długo, dlatego ta płyta została wydana dopiero teraz. Nie mniej jednak uważam, że dobrze się stało. Bo wcześniej mogłyby nie być zauważone tak jak teraz. Gdybym kiedyś coś takiego wydał, mógłbym być inaczej postrzegany."

Piotr Bejnar przynaje, że duży wpływ na jego twórczość ma żona. "Jest połową mnie, osobą, która dużo mi doradza. Pokazuje mi też drogę. Nawet nie mając doświadczenia. Na inspirację wpłynęło dużo osób. Mnóstwo osób mi pomagało z płytą. Spędziliśmy dziesiątki wieczorów w moim studio. Rozmawialiśmy o muzyce, o życiu i pojawiały się pomysły znikąd."

Jako live performer eksperymetuje z różnorodnymi nowotorskimi technikami grania na żywo. Jego występy to improwizacja, do udziału w której zaprasza publiczność, a ta w efekcie często generuje dźwięki razem z nim.

W audycji ElektroTONY opowiedział nam także o planach wydawniczych Otake Records i wspomnieniach z Kortowa. "Byłem niejednokrotnie w Radiu UWM FM. Uwielbiam swoje miasto, uwielbiam Kortowo. Bardzo się cieszę, że jest audycja o muzyce elektronicznej, że ktoś uwierzył, że ta muzyka już ma naprawdę olbrzymi zasięg. Kocham Olsztyn i będę tu wracał."

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Kamila Leśniaka z Piotrem Bejnarem.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: