Aktualności
11.05.2017

Debiut The Missing Part

Debiut The Missing Part

The Missing Part to duet akustyczny założony przez Natalię Kwiatkowską (uznaną dwukrotnie za najlepszą wokalistkę roku kwartalnika Twój Blues) i gitarzystę Roberta Kapkowskiego. Artyści współtworzą także grupę Cheap Tobacco. 10 maja wystąpili w olsztyńskiej Galerii Sowa.

Muzyka, którą wykonują nawiązuje do takich gatunków jak m.in. blues, soul, gospel. Choć akustycznie grają już od kilku lat, dopiero teraz jako duet nagrali swoją pierwszą płytę. "Stworzyliśmy sobie taki inny świat, w którym jesteśmy dużo bardziej spokojni, melancholijni i bezspinowi" - przyznaje Robert. A Natalia dodaje: "Chcieliśmy odpocząć od hałasu i tych mocniejszych dźwięków. Stąd też ta minimalistyczna forma. Im mniej tym lepiej. Robert gra na gitarze, ja śpiewam - to wystarcza."

Na płycie gościnnie pojawił się Jan Gałach - znakomity skrzypek związany z bluesową sceną. Znalazły się na niej autorskie utwory, ale też np. kompozycja Henryka Warsa. To efekt jednego z projektu, w który zaangażowali się kilka lat wcześniej. "To ponadczasowe piosenki, które pozwoliły wybić się autorom z Polski na świat" - tłumaczy Robert. "Dobrze jest pielęgnować i wyciągać te przepiękne teksty. A w dzisiejszym czasie w głównym nurcie muzycznym to nie jest wcale takie oczywiste, że te teksty będą dobre." - wtóruje Natalia.

Z Natalią Kwiatkowską i Robertem Kapkowskim rozmawiał Karol Kotański.

Foto: Michał Piechowiak

Przyjaciele - stań się jednym z nich: