Aktualności
05.05.2017

Mery Spolsky zapowiada debiutancki krążek

"Miło było Pana poznać" - to tytuł debiutanckiej płyty wokalistki, gitarzystki i autorki piosenek, która nagrywa jako Mery Spolsky. Album ukaże się jesienią nakładem wydawnictwa Kayax. A artystkę usłyszymy 20 maja na Chill Stage podczas Kortowiady.

Mery Spolsky to Marysia Żak - dziewczyna z Warszawy, która pisze piosenki i teksty po polsku, aranżuje, projektuje ubrania na scenę i gra na gitarach. Szerszej publiczności zaprezentowała się podczas koncertu SuperDebiuty Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2015 roku. Otrzymała tam Nagrodę SAWP. Była także finalistką i laureatką wielu konkursów piosenki aktorskiej, autorskiej i poetyckiej (m.in. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Piosenkarnia i Grechuta Festival w Krakowie czy OPPA w Warszawie).

"Mieszanka sampli, elektropopu, ale z gitarą" - tak opisywała swoją twórczość podczas rozmowy w studiu Radia UWM FM 29 kwietnia. Mery była jurorką tegorocznych eliminacji konkursu Kortofest. Na małej scenie Kortowiady wystąpi solo prezentując piosenki, które znajdą się na jej pierwszym albumie. "Płyta jest gotowa. Wymyślona, wyprodukowana i nagrana przeze mnie. Śpiewam dużo o miłości, ale w sposób ironiczny. Dużo jest w tych tekstach sarkazmu na temat ludzi i ich relacji. Śpiewam do prawdziwych ludzi. To, co śpiewam powstało w wyniku konkretnych sytuacji i jest moim małym monologiem do jednej konkretnej osoby."

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Piotra Szauera z Mery Spolsky.

A to występ Mery na festiwalu w Opolu.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: