Aktualności
10.03.2017

Bela Komoszyńska o nowej płycie Sorry Boys

Bela Komoszyńska o nowej płycie Sorry Boys

Roma jest trzecim studyjnym albumem Sorry Boys (premiera: 18 listopada 2016 roku). Napisany w połowie po polsku i angielsku, emanuje charakterystycznym dla grupy bogactwem muzycznych światów i kontekstów. Zespół wystąpił 4 marca w olsztyńskim klubie Nowy Andergrant. Z pochodzącą z Działdowa wokalistką przed tym występem rozmawiał Michał Napiórkowski.
 
Tytuł płyty przywołuje Rzym - miejsce, do którego prowadzą wszystkie drogi. Metaforyczna Roma tropiona na ścieżkach płyty Sorry Boys stanowi upragnione miejsce pełne szczęścia, miłości, spełnienia odkrywane przez każdego w indywidualnym momencie. Tytułowa Roma nawiązuje nie tylko do wiecznego miasta, ale również do mitologii romantycznej, romansu jako gatunku literackiego i romskiego etosu, wędrownego stylu życia z muzyką, które jest tak bliskie artystom. "Patronem Romy jest Apollo - bóg muzyki, poezji, miłości i światła - przewodnich tematów albumu.” - mówi autorka kompozycji i tekstów, Bela Komoszyńska.Na płycie pojawiają się zaskakujące inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych - od Chopina, poprzez Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski, aż po tradycję Gospel. Sorry Boys zaprosili do współpracy niezwykłych gości: pieśniarkę kurpiowską Apolonię Nowak, Atom String Quartet, chór Soul Connection Gospel Group, puzonistę i multiinstrumentalistę Tomasza Kasiukiewicza oraz Sebastiana Madejskiego, który zagrał na cymbałach.

Produkcją muzyczną zajął się Marek Dziedzic, który odpowiada także za poprzednie wydawnictwo zespołu - “Vulcano”. Mixy i mastering zrealizował Marcin Gajko.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Michała Napiórkowskiego z Belą Komoszyńską.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: