Aktualności
01.03.2017

Kolejna spowiedź Czesława Mozila

Kolejna spowiedź Czesława Mozila

Drugi tom "Księgi Emigrantów" grupy Czesław Śpiewa ukaże się 3 marca. Na płycie gościnnie pojawia się zespół muzyki barokowej Arte dei Suonatori. Jeszcze przed premierą wydawnictwa Czesław Mozil był naszym gościem w studiu Radia UWM FM.

Czesław Śpiewa&Arte dei Suonatori to orkiestrowy rozmach połączony z awangardową fantazją na temat współczesnej muzyki popularnej. To interesująca propozycja nie tylko dla miłośników muzycznego luzu w wydaniu niepokornych Duńczyków, ale także nie lada gratka dla prawdziwych melomanów.

Słodko-gorzkie teksty Michała Zabłockiego swobodnie łączą żartobliwą narrację z tematami tożsamości narodowej, patriotyzmu i emigracji. Tytuły i treść piosenek nawiązują do „znanych i lubianych” wierszy oraz popularnych rymowanek z lat dziecięcych: „Mam trzy latka” „Lokomotywa” „Kaczka”. A wszystko to zapakowane w szlachetnie wykonaną ilustrację z burakiem na czele autorstwa Pawła Zawiślaka / Kropki Kreski – kolejny autoironiczny akcent charakterystyczny dla twórczości zespołu Czesław Śpiewa.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Piotra Szauera z Czesławem Mozilem.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: