Aktualności
22.05.2023

Bartek Skuratko debiutuje singlem "Born to win"

Bartek Skuratko jako jeden z nielicznych uczestników tegorocznej edycji konkursu Ajdol Kortowiady zdecydował się w finale zaśpiewać swój autorski utwór. Choć nie udało mu się wygrać, otrzymał szansę zarejestrowania singla w studiu Radia UWM FM. W audycji Uwierz w Muzykę opowiadał o swoich planach.

 

Bartek studiuje psychologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. O wielu lat gra na gitarze a trochę później zaczął także pisać piosenki. "Grałem w kilku zespołach - bardzo mocno undergroundowych. Graliśmy w sumie bardziej dla siebie" - wspomina. A zapytany o plany, odpowiada: "Na razie chcę po prostu pisać. Mam bardzo dużo pomysłów. Chcę zobaczyć, na co mnie stać. Mam nadzieję, że ktoś mnie zauważy i uda się w tym kierunku pójść. Bardzo bym chciał!".

Bartek skorzystał z zaproszenia do studia Radia UWM FM i wspólnie z naszym realizatorem Przemkiem Grygorowiczem zarejestrował tu singiel "Born to win". Piosenka powstała chwilę przed finałem Ajdola. "W momencie, w którym dowiedziałem się, że przechodzę do finału, bardzo długo szukałem piosenki, którą chciałbym tam zaprezentować. I żadna mi się nie podobała na tyle, żeby ją wykonać. Więc stwierdziłem, że usiądę i napiszę swoją. Tekst jest właśnie o tym, że zebrali sie tu najlepsi, każdy chce wygrać. A z Przemkiem świetnie się dogadujemy i jeśli pojawi się okazja, będziemy robić nadal naprawdę fajną muzykę."

Z Bartkiem Skuratko w audycji Uwierz w Muzykę rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

 

A tu możecie posłuchać singla "Born to win".

Przyjaciele - stań się jednym z nich: