Aktualności
04.01.2023

Transsexdisco z nowymi nagraniami. Czy zespół myśli już o płycie?

Rok po publikacji zestawu nowych nagrań ("ULTRAZIEMIA"), olsztyńska grupa Transsexdisco podzieliła się kolejnymi pięcioma utworami. Czy muzycy myślą już o wydaniu albumu? Jakie mają plany na najbliższe miesiące? W audycji Uwierz w Muzykę opowiadali o tym Damian Lange i Krystian Zemanowicz.

Zespół Transsexdisco tworzą obecnie: Damian Lange (wokal), Krystian Zemanowicz (bas), Michał Bagiński (gitara) oraz Maciej Matuszczyk (perkusja). Swój ostatni album "Surreal" wydali w 2017 roku. I nie spieszą się z publikacją kolejnej płyty. Postanowili nowymi nagraniami dzielić się w sieci.

"Był okres w życiu zespołu, w którym trudno było nam się zebrać. A rok temu wypuściliśmy pięć piosenek - jako taką EPkę ULTRAZIEMIA. Teraz jakby pojawia się kontynuacja tego - również pięć piosenek. Powstawały one klasycznie. Odbywały się próby w normalnym składzie. A po ograniu się następowała rejestracja i dogrywanie bajerów" - mówił w studiu Radia UWM FM Damian Lange. "Wcześniej brzmieliśmy bardziej elektronicznie. Teraz energia została wygenerowana na próbach. Planowaliśmy nadać naszym poczynianiom bardziej rockowego, klasycznego brzmienia. Nie było zamiaru wydania płyty. Totalna wolność, która miała nam dać poczucie świeżości. Nie zamykaliśmy się w żaden sposób."

Krystian Zemanowicz dodaje: "Cieszymy się tą wolnością - z jej plusami i minusami. Robimy to, co nam się podoba. Robimy rzecz, na której najbardziej nam zależy, czyli wydajemy piosenki i pokazujemy je światu. I nie myślimy na razie o wydawnictwie."

Muzycy przyznają jednak, że dziesięć nowych utworów opublikowanych na przestrzeni ostatniego roku może tworzyć album. Ale nie chcą jasno deklarować, kiedy się ukaże. Z Damianem Lange i Krystianem Zemanowiczem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Posłuchajcie jednego nowych utworów TSD.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: