Aktualności
27.12.2022

Sprzężenie zwrotne, czyli 5 lat Wytwórni Zdarzeń Sonokinetycznych

Pięć lat temu postanowili sformalizować swoje dotychczasowe działania i założyć fundację. Pod szyldem Wytwórni Zdarzeń Sonokinetycznych zrealizowali szereg projektów łączących dźwięk z ruchem i ruch z dźwiękiem, oswajając mieszkańców Olsztyna (i nie tylko) z eksperymentem i światem performance'u.

Ich oryginalna propozycja skierowana jest zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. To właśnie z myślą o namłodszych co roku realizowany jest festiwal Sonikalnia. Prezeską Wytwórni Zdarzeń Sonokinetycznych jest Izabela Kościesza - tancerka, choreografka i animatorka. Drugi filar to Jarek Kordaczuk - kompozytor, twórca muzyki eksperymentalnej oraz konstruktor instrumentów.

Wraz z końcem roku Izabela Kościesza i Jarek Kordaczuk zapraszają do wyjątkową, jubileuszową realizację. W programie koncertu, który odbędzie się w środę 28 grudnia w siedzibie Wytwórni przy ul. Dąbrowszczaków znalazło się wyjątkowe dzieło Juliana Tuwima  "Le style c'est l'homme, czyli wierszyk o Andzi, co ukłuła się i płakała w interpretacji różnych poetów". A wyśpiewają i zaimprowizują kolejne wariacje zaproszeni goście, między innymi:  Małgorzata i Marcin Wawrukowie, Marta Andrzejczyk, Basia Raduszkiewicz, Ania Broda i Aras Dobrado.

Izabela Kościesza i Jarek Kordaczuk w rozmowie z Michałem Napiórkowskim podsumowali pięć lat działalności Wytwórni. Wspomnieli o aspekcie edukacyjnym. Opowiedzieli o niektórych projektach i oryginalnych instrumentach biorących w nich udział. Zdradzili na czym będzie polegał koncert jubileuszowy. Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: