Aktualności
22.12.2022

Nene Heroine z nową płytą zagrali w Olsztynie

Trójmiejski zespół Nene Heroine wrócił po przerwie z nową płytą. Po nagraniu debiutanckiego albumu "Total Panorama" i zawirowaniach w składzie, grupa wpadła w niebyt. Na szczęście nie trwało to długo. Już jako kwartet wróciła do komponowania i nagrywania. W efekcie powstał drugi krążek "Mova". Przy okazji grudniowego koncertu w Olsztynie opowiedział nam o nim Piotr Chęcki.

O ponownym zejściu się grupy, współpracy z Kasią Lins i ujawnieniu w roli tekściarza gitarzysty grupy Michała Zienkowskiego, opowiedział nam Piotr Chęcki. Na pytanie czy Nene Heroine to jeszcze jazz czy raczej post rock saksofonista odpowiada: "Ja w ogóle nie myślę o gatunkach,  nie kategoryzuję tego. Ważne z kim jestem na scenie". Wspomniał też o założonej przez kolegów wytwórni Alpaka Records oraz plenerowym festiwalu w Biedowie koło Olsztyna, gdzie środowisko trójmiejskie, ale nie tylko, rokrocznie prezentuje swoją twórczość.

Posłuchajcie rozmowy Michała Napiórkowskiego!

Piotr Chęcki to gdański saksofonista i kompozytor, muzyk Nene Heroine, Hinode Tapes, deley_ok, Algorhythm, członek sekstetu Kamila Piotrowicza, Emil Miszk And The Sonic Syndicate, Jaskułke Sextet i innych.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: