Aktualności
06.10.2022

Nowa płyta grupy Stach Bukowski wiosną 2023 roku

Grupa Stach Bukowski latem wydała EP-kę "Chwila". Z nowym producentem Marcinem Borsem pracuje już nad swoim drugim dużym albumem, który ukaże się prawdopodobnie wiosną 2023 roku. "Zmieniamy się i rozwijamy jako zespół. Jesteśmy też bardziej odważni w tym, co robimy" - przyznaje lider Stanisław Bukowski.

 

Zespół Stach Bukowski debiutował w wiosną 2020 roku płytą "Czerwony SUV". Przez dwa lata zbudował już wokół siebie grupę publiczności, która identyfikuje jego muzykę jako swoją. Kolejnym krokiem było nagranie mini albumu "Chwila". Ten ukazał się w lipcu tego roku. "Z roku na rok odkrywamy coś nowego. Mamy kolejne wyzwania i po prostu nie jest nudno. To nas inspiruje do działania, pozwala wyciągać wnioski i cały czas szukać" - ocenia gitarzysta Robert Ostoja-Lniski.

Od kilku miesięcy grupa współpracuje z cenionym producentem Marcinem Borsem. "Współpraca układa nam się świetnie. Złapaliśmy dobry kontakt i nadajemy na podobnych falach. Nagrywamy w domku w górach, na kompletnym odludziu i jest to niesamowite przeżycie. Skupiamy się tylko i wyłącznie na tworzeniu" - relacjonuje Agnieszka Kamińska.

Kiedy materiał na drugą płytę będzie gotowy? "Część nagrań mamy już za sobą. Druga sesja jest zaplanowana na styczeń przyszłego roku. Mamy nadzieję, że nic po drodze się nie wydarzy i płyta będzie gotowa na wiosnę" - deklaruje Stanisław Bukowski.

Z Agnieszką, Stachem i Robertem spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Grupa Stach Bukowski wystąpiła 1 października w olsztyńskiej Kuźni Społecznej.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: