Aktualności
04.10.2022

Henry No Hurry: Daję przyzwolenie na zasypianie

Wawrzyniec Dąbrowski to autor piosenek, wokalista i multiinstrumentalista znany z występów w takich zespołach jak Letters From Silence, Frozen Lakes czy Henry David's GUN. Od kilku lat przemierza Polskę i inne kraje solo. Jako Henry No Hurry wydał dotąd trzy albumy. O najnowszym - "koniec z panem" - opowiedział nam przy okazji koncertu w Olsztynie.

 

Płyta "koniec z panem" ukazała się w kwietniu tego roku. Jest pierwszym wydawnictwem Wawrzyńca Dąbrowskiego zawierającym piosenki napisane w języku polskim. Dotąd zawsze śpiewał po angielsku. "Długo broniłem tego śpiewania po angielsku. I to było też  dla mnie ważne, żeby wyrazić, że jak wybierasz pewną stylistykę, to nie jest tak, że możesz to sobie poskładać jak jakieś klocki. I nagle do utworu, który piszesz z myślą i taką stylistyką angielską czy skandynawską dodajesz język polski i wszystko będzie grało. Próbowałem wielokrotnie dodać do tego język polski - bo bardzo go lubię. Ale to nie grało. Nie wiem co się stało... W międzyczasie napisałem kilka utworów nie myśląc o tym - po polsku. Teksty zaczynały się od takich ważnych zdań, które coś dla mnie znaczą. I bliskie mi osoby powiedziały, że to jest fajne. Potrzebowałem jednak trochę czasu, żeby to poczuć" - opowiadał w studiu Radia UWM FM.

Wawrzyniec przyznaje, że z nowymi piosenkami zmieniła się też aura jego koncertów. "Moją intencją jest to, żeby to był taki opatulacz dla ludzi. Dlatego też daję przyzwolenie na zasypianie. Jak ktoś zasypia - to super! Nie odbieram tego jako afront. No bo ludzie naprawdę są tak zapracowani, że mało kto potrafi odpoczywać. Więc jeśli ten koncert będzie przyczynkiem do tego, że ktoś się zrelaksuje, odpłynie - to super!"

Z Wawrzyńcem Dąbrowskim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Wawrzyniec zdradził także, że niedawno skończył pisać swoją pierwszą książkę. Będzie to powieść zatytuowana "Czarne Lodowce". Trwają poszukiwania jej wydawcy.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: