Aktualności
22.09.2022

Koszyk puzzli z głosem Kory

Michał Pepol to pochodzący z Olsztyna wiolonczelista, aranżer, kompozytor, producent i nauczyciel. Współtworzy Royal String Quartet. A pod koniec sierpnia ukazał się jego solowy debiut - "Kora ∞". O pracy nad tym albumem i swoich olsztyńskich korzeniach opowiedział Michałowi Napiórkowskiemu.

Michał Pepol jest członkiem koncertującego na całym świecie Royal String Quartet, autorem muzyki teatralnej i filmowej, a także kuratorem wydarzeń kulturalnych. Jak sam o sobie mówi: jest też "psychofanem" Kory. Pod koniec sierpnia ukazał się jego solowy debiut "Kora ∞". Z otrzymanych od Kamila Sipowicza materiałów dźwiękowych, będących nagraniami głosu wokalistki z różnych sesji, stworzył fascynujący świat łączący żywe instrumentarium z samplami. To nie jest płyta z remiksami utworów Maanamu, ale zupełnie nowa, miejscami dość awangardowa jakość.

W studiu Radia UWM FM opowiedział o pracach nad solową płytą, wsparciu Kamila Sipowicza i prawnych przeszkodach stojących na drodze wydania albumu. Nie zabrakło tematu rodzinnego Olsztyna i organizowanego koło Jezioran festiwalu Klangor. To właśnie tam swoją koncertową premierą miał materiał z płyty "Kora ∞".

Z Michałem Pepolem rozmawiał Michał Napiórkowski.  Posłuchajcie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: