Aktualności
15.07.2022

Dlaczego kandydaci wybierają UWM? Sprawdziliśmy!

Od 14 lipca kandydaci zakwalifikowani na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie mogą już potwierdzać chęć rozpoczęcia kształcenia na wybranym przez siebie kierunku. Dlaczego zdecydowali się na studia na UWM? I jak w Kortowie przywitała ich uczelnia?

 

Przypomnijmy, że kandydaci zakwalifikowani w tym roku na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie wyniki rekrutacji poznali w czwartek 14 lipca o 12:00.  Do 20 lipca do 15:00 muszą jeszcze dostarczyć na uczelnię komplet dokumentów (popisane podanie, ksero świadectwa i jedną fotografię opisaną imieniem i nazwiskiem oraz numerem ID z systemu IRK.

Punkt Obsługi Kandydata mieści się w budynku Biblioteki UWM. Działa w dni robocze od 9:00 do 15:00. Tuż obok na przyszłych studentów czeka sporo atrakcji. "Witamy kandydatów i przygotowaliśmy dla nich specjalną strefę, w której mogą spotkać się choćby ze studentami i podpytać o to, jak będą wyglądały studia, poradzić się czy zapisać na obóz adaptacyjny" - mówi kierownik Działu Marketingu UWM Michał Orłowski. "Można tutaj także pograć w specjalną wersję gry Monopoly UWM a także zapytać o akademiki i zobaczyć, co jeszcze oferuje kampus akademicki."

Na nowych studentów czekają także przedstawiciele Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM.

W piątek rozmawialiśmy także z kandydami, którzy potwierdzili już chęć rozpoczęcia nauki na UWM. Dlaczego wybrali studia w Olsztynie? Posłuchajcie!

Relację przygotowali: Filip Kowalewski i Piotr Szauer.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: