Aktualności
29.06.2022

XI Konferencja Adeptów Fizjologii na UWM

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie pierwszy raz był gospodarzem Konferencji Adeptów Fizjologii. Jedenastą edycję tego wydarzenia zorganizowano w dniach 27-28 czerwca pod hasłem "Adepci Fizjologii - łączy nas pasja".  Zapraszamy do wysłuchania naszej relacji.

Konferencja odbywa się cyklicznie w różnych polskich miastach. Organizują ją poszczególne oddziały Polskiego Towarzystwa Fizjologicznego. "Misją tej konferencji jest stworzenie forum dla młodych adeptów fizjologii, w ramach których mogą przedstawiać swoje dokonania, pomysły, spotkać się i integrować"  - tłumaczy prof. Nina Smolińska z Katedry Anatomii i Fizjologii Zwierząt Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. "Mamy wystąpienia naukowe, jak i edukacyjne, dydaktyczne. Mamy sesje plakatowe, naukowe, gdzie młodzi adepci prezentują swoje wyniki badań. Więc jest to takie wydarzenie, które ma zjednoczyć środowisko młodych naukowców, po to, żeby zawierali współpracę i mogli razem prowadzić badania naukowe."

W konferencji udział wzięło 40 młodych naukowców z wielu ośrodków naukowych z całego kraju. "Jestem zbudowana, jak świetnych mamy młodych naukowców. Poziom jest niezmiernie wysoki. Podkreślali to wszyscy członkowie komitetu naukowego i komisji oceniających."

 

Posłuchajcie też uczestników konferencji. Jak podobało im się w Kortowie?

Relację przygotowała Wioletta Ustyjańczuk.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: