Aktualności
07.06.2022

Wybierz UWM! - trwa rekrutacja na studia w roku akademickim 2022/2023

75 kierunków kształcenia - w tym trzy nowe propozycje: doradztwo podatkowe, inżynieria w logistyce oraz produkcja muzyczna i realizacja dźwięku - czeka na kandydatów w tegorocznej rekrutacji na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Do 8 lipca mogą rejestrować się w systemie IRK.

 

Internetowa rejestracja kandydatów na większości kierunków oferowanych przez UWM w Olsztynie wystartowała 7 czerwca. Uczelnia przygotowała bogatą i różnorodną ofertę kształcenia na rok akademicki 2022/2023. "Na ten rok uczelnia przygotowała 75 kierunków kształcenia. Cztery z nich są realizowane w filii UWM w Ełku. Na cały rok akademicki przewidzieliśmy ponad 7000 miejsc. Większość z nich będzie dostępna w rekrutacji letniej a część w śródrocznej" - informuje Paweł Łojewski z Biura ds. studenckich UWM w Olsztynie.

W ofercie znalazło się kilka nowych propozycji. "Trzy kierunki na studiach pierwszego stopnia: doradztwo podatkowe na Wydziale Prawa i Administracji, inżynieria w logistyce na Wydziale Nauk Technicznych oraz produkcja muzyczna i realizacja dźwięku na Wydziale Sztuki. Dwa kierunki, które już istnieją w naszej ofercie, od tego roku pojawiają się także na studiach drugiego stopnia. To dietetyka w Szkole Zdrowia Publicznego i leśnictwo na Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa. "

By dostać się na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie trzeba do 8 lipca do 15:00 zarejestrować się w systemie IRK. "Później do pracy przystąpią nasze komisje rekrutacyjne. Będą weryfikować zgłoszenia. W dniach 12-13 lipca odbędą się także egzaminy sprawdzające predyspozycje na kierunkach: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, logopedia oraz produkcja muzyczna i realizacja dźwięku. Wyniki kwalifikacji na studia ogłosimy 14 lipca."

O czym jeszcze należy pamiętać  chcą rozpocząć naukę na UWM? Z Pawłem Łojewskim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Więcej informacji szukajcie na stronie: rekrutacja.uwm.edu.pl. Do zobaczenia w październiku w Kortowie!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: