Aktualności
28.05.2022

Czas na Kortowiadę!

Przed studentami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie cztery dni zabawy! Kortowiada rozpocznie się 1 czerwca. Główne koncerty zaplanowano natomiast 2, 3 i 4 czerwca na plaży w miasteczku akademickim. Sprawdź program i słuchaj Radia UWM FM. Przez cały tydzień będziemy w centrum imprezy!

Kortowiada w tym roku trwać będzie od 1 do 4 czerwca. Rozpocznie ją w środę Kortowiadowy Bieg o Złotego Dzika. Studenci będą musieli pokonać liczącą około 6100 metrów trasę - przemierzając piękne leśne ścieżki. Nagrody zostaną wręczone jednak nie tylko najszybszym biegaczom, ale również za... najlepsze przebranie! Chcesz zdobyć statuetkę Super Dzika? Zgłoś się już teraz! O tej samej porze w domach studenckich odbywać będzie się tradycyjny konkurs na wystrój akademików.

Pierwszego dnia juwelaniów zaplanowano także VII Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach. A w EkoNamiocie (pomiędzy DS9 i DS10) studenci będą mogli wspólnie przygotować strój na czwartkową Paradę Wydziałów. Dbając o środowisko, bo tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem Green Camp! Wieczorem żacy bawić będą się podczas... cichej imprezy. W Namiocie Silent Party (za Biblioteką UWM) imprezę rozkręcać będą: DJ Killer, DJ Jack Grand, DJ Adys i DJ C.Why.C. W kolejnych dniach wystąpią tam jeszcze: DJ Omen, DJ Sopran, Dj Mario, Dj Hajdi, DJ Insane i DJ Cezar.

O tegorocznej Kortowiadzie w studiu Radia UWM FM z rzeczniczką juwenaliów Darią Bruszewską-Przytułą rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Oficjalnie studenci przejmą władzę w mieście i kampusie UWM w czwartek 2 czerwca. O 10:00 ze Starego Miasta wyruszy Parada Wydziałów. Ulicami Olsztyna żacy pomaszerują w stronę placu przy Centrum Konferencyjnym UWM. Tam przez trzy dni mieścić będzie się Scena Studencka. A na niej m.in. Wielka Kortowska Makarena, występy finalistów konkursu Ajdol Kortowiady, Energetyczne Granie oraz 1 z 16 - czyli Bój Wydziałów w nowej formule. Duety wykładowców i studentów będą rywalizować w dwóch konkurencjach, które z pewnością rozgrzeją do czerwoności publiczność (która także będzie miała swoje pięć minut). Sprawdzą się z wiedzy na temat historii juwenaliów i samej uczelni.

Wieczorami na uczestników Kortowiady czekać będzie Kino Plenerowe. Dodatkowe juwenaliowe atrakcje to Speed Dating (w czwartek w Namiocie za Biblioteką UWM), Festiwal Gier Planszowych (w piątek w tym samym miejscu) oraz Turniej Flanek Sportowych (w sobotę na terenie pomiędzy DS4 i DS6). Studenci rywalizować będą też w Boju Akademików czy zawodach Sport Camp Kortostrong.

Koncerty juwenaliowe w tym roku odbywać będą się 2, 3 i 4 czerwca na plaży nad jeziorem Kortowskim. Znamy już dokładny godzinowy line-up głównej sceny. Wystąpią na niej: Baranovski, O.S.T.R., Happysad, Kwiat Jabłoni, Łydka Grubasa, Kaśka Sochacka, Krzysztof Zalewski, Enej, Kayah, Sokół, Vito Bambino, Guzior, Mery Spolsky, PRO8L3M i Tymek.

Bilety jednodniowe oraz karnety kupicie jeszcze na stronie: bilety.kortowiada.pl. Już od wtorku wymienicie je na festiwalowe opaski.

Na terenie juwenaliów znajdziecie też specjalny namiot spotkań Radia UWM FM. Będziemy gościć w nim uczestników imprezy. Swoją obecność zapowiedzieli m.in.: Kaśka Sochacka, Kuba Kawalec z Happysad, O.S.T.R., Baranovski oraz muzycy zespołów Enej i Łydka Grubasa. Zajrzyjcie do nas i podzielcie się swoimi wrażeniami. Na antenie pojawią się również specjalne audycje. "Studio Kortowiada" na 95,9 fm w czwartek od 17:00 do 19:00, w piątek od 17:00 do 20:00 oraz w sobotę od 15:00 do 18:00.

Więcej informacji szukajcie na stronie: kortowiada.pl.

A na które koncerty tegorocznej Kortowiady najbardziej czekają studenci? Posłuchajcie! Rozmawiała z nimi Amelia Zalewska.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: