Aktualności
26.05.2022

Znamy finalistów Ajdola Kortowiady 2022

Znamy już wszystkich finalistów konkursu Ajdol Kortowiady 2022. O szansę występu na głównej scenie tegorocznych juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie powalczy aż 29 osób. Wszystkich usłyszymy 2, 3 i 4 czerwca na Scenie Studenckiej przy Centrum Konferencyjnym UWM.

 

Foto: Szymon Jagielski

Ostatnie eliminacje odbyły się w środę 25 maja w klubie studenckim SumeR. Wcześniej o szansę występu na głównej scenie 61. Kortowiady studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie walczyli podczas przesłuchań w trzech innych kortowskich klubach: Rakorze, Edenie i Antałku.

"Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w eliminacjach. Na pewno sprawdziłam siebie jeśli chodzi o śpiewanie i cieszę się, że przeszłam dalej" - mówiła Zuzanna Sikorska, jedna ze studentek, którym udało się zakfalifikować do finału. Usłyszymy w nim także m.in. Michała Ostapczuka, który podkreślał, że poziom konkursu był bardzo wysoki. "Fajnie, że mogliśmy się spotkać. Że jest taka inicjatywa, w której każdy kto śpiewa może się wykazać i sprawdzić sam siebie."

Nasza reporterka rozmawiała także z jurorami Ajdola. Jaka jest ich opinia na temat tegorocznych przesłuchań? "Podobało mi się to, że było różnorodnie. Były osoby śpiewające piosenki w jezyku polskim i angielskim. Były też osoby z własnym repertuarem. Na pewno był to też miło spędzony czas" - mówił Rafał Krauze. Natomiast Ula Borejszo oceniła poziom jako bardzo zróżnicowany. "Rzeczywiście były występy, które pozostawiały trochę do życzenia. Ale pojawiły się też fantastyczne osobowości muzyczne z świetnymi wokalami."

Posłuchajcie relacji z ostatnich eliminacji. Przygotowała ją Żaneta Kulawczyk.

Do finału konkursu Ajdol Kortowiady 2022 zakwalifikowani zostali: Anna Łęczycka, Patrycja Rogalska, Martyna Prusinowska, Sebastian Fitas, Aleksandra Ners, Mateusz Trupacz, Emilia Lipert, Nikodem Kozon, Wiktoria Sajkiewicz, Nikola Kapłon, Bruno Nestruk, Aneta Wijas, Marzena Wodzyńska, Łukasz Ćwikliński, Milena Średzińska, Gabriela Żołądek, Przemek Piotrowski, Izabela Sytczyk, Diana Oleszczak, Skander Bettaher, Szymon Naleziński, Natalia Biernath, Agata Zawiercichowska, Zuzanna Sikorska, Michał Ostapczuk, Kacper Jaworowski, Adrianna Dudek, Robert Szyłański i Bartek Romanowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: