Aktualności
25.05.2022

365 plakatów w 365 dni - nowa wystawa w Galerii Rektorskiej UWM

Od 24 maja w Galerii Rektorskiej na pierwszym piętrze budynku Rektoratu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oglądać można nową wystawę - "365 plakatów w 365 dni". To zbiór prac absolwentki Wydziału Sztuki UWM - Małgorzaty Śpiewak.

"Chcemy być bliżej sztuki. Przychodzimy tu z zupełnie prozaicznymi sprawami i możemy liczyć na takie wsparcie duchowe" - podkreślał otwierając kolejną wystawę w Galerii Rektorskiej prof. Jerzy Przyborowski. "Zapraszam wszystkich do obejrzenia tej wystawy, do obcowania ze sztuką, do kontemplacji. A autorom bardzo dziękuję" - dodał Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Kuratorem Galerii Rektorskiej jest prof. Antoni Grzybek z Instytutu Sztuk Pięknych UWM. Zaś autorką plakatów, które od 24 maja można w niej oglądać - jego dyplomantka Małgorzata Śpiewak. "Pierwszy raz w naszej galerii możemy gościć dyplom naszej studentki. To jeden z najfajnieszych dyplomów, który mi się strasznie dobrze prowadziło. To już kolejna wystawa, w której możemy pokazać te prace. Mam nadzieję, że będą cieszyć oko przez kilka miesięcy" - mówił prof. Grzybek.

Małgorzata Śpiewak studia na Wydziale Sztuki UWM ukończyła w 2020 roku. Obecnie prowadzi własną działalność z zakresu projektowania graficznego. Wyjątkowo mocno przyciąga ją temat kosmosu, choć - jaka sama twierdzi - o astronomii nie ma zielonego pojęcia.

Z autorką wystawy "365 plakatów w 365 dni" rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

W wernisażu udział wzięli m.in. dziekani wszystkich wydziałów oraz przedstawiciele władz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Nową wystawę w Galerii Rektorskiej będzie można oglądać do końca września.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: