Aktualności
20.05.2022

Spotkajmy się w Kortowie... już w październiku!

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie otworzył swoje drzwi wszystkim zainteresowanym ofertą kształcenia na rok akademicki 2022/2023. Uczelnia 20 maja zaprosiła maturzystów oraz uczniów szkół średnich na spotkanie na plaży w Kortowie. Ale mnóstwo atrakcji czekało na nich także na poszczególnych wydziałach.

 

"To nowa formuła dni otwartych. W piękny słoneczny dzień spotykamy się w Kortowie - najpiękniejszym miasteczku akademickim w Polsce, a może nawet i w Europie. Przygotowaliśmy bardzo dużo atrakcji dla młodych ludzi - uczniów i maturzystów, którzy - miejmy nadzieję - skorzystają z naszej oferty dydaktycznej" - mówił Prorektor UWM ds. studenckich prof. Sławomir Przybyliński. "Poszczególne wydziały pokazują wszystko to, co mają najlepszego. Mamy też super gości, którzy przyjęli nasze zaproszenie, by opowiadać o swoich zainteresowaniach. Mamy też strefę chilloutu, sportową (gdzie prezentowali się zawodnicy drużyny futbolu amerykańskiego AZS UWM Olsztyn Lakers oraz siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn) oraz strefę Akademickiego Centrum Kultury, które zachęcało młodych ludzi do tego, aby poza zajęciami (jeżeli od października będą z nami) korzystali z możliwości jakie daje kultura studencka."

A co z okazji dnia otwartego UWM przygotowały poszczególne wydziały olsztyńskiej uczelni? Sprawdziła to Wioletta Ustyjańczuk. Posłuchajcie!

Jednym z gości spotkania w Kortowie był Radek Kotarski. Znany dziennikarz i popularyzator nauki był pod ogromnym wrażeniem kampusu. "Gdzie popełniłem błąd studiując na Uniwersytecie Jagiellońskim? Nie mogę uwierzyć, że spotykamy się w obrębie uniwersytetu. Tu jest fantastycznie! Aż by się chciało zdobywać tutaj wiedzę" - mówił podczas spotkania z licealistami.

Radek Kotarski opowiadał w Kortowie m.in. o swoich internerowych działaniach związanych z kanałem Polimaty, książkach i współpracy z Dawidem Podsiadło. Odpowiadał też na liczne pytania licealistów.

W Kortowie pojawił się także Czesław Mozil. "Zazdroszczę tym, którzy tutaj mieszkają i studiują na Uniwersytecie. Bardzo mi miło, że tu jestem!" - mówił muzyk.

Na koniec oddajmy jeszcze głos uczniom, którzy odwiedzili 20 maja Kortowo.

Przypominamy, że internetowa rejestracja kandydatów na większości kierunków studiów oferowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie rozpocznie się już 7 czerwca. Szczegóły na stronie: rekrutacja.uwm.edu.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: