Aktualności
19.05.2022

Już w ten piątek - Piknik ze Sztuką!

W piątek 20 maja swoje święto obchodzić będzie Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Z tej okazji o 17:00 na skwerze za budynkiem przy ul. Szrajbera 11 odbędzie się Piknik ze Sztuką! W programie m.in. koncerty, warsztaty ceramiczne, malarskie i fotograficzne.

 

Piątek na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zapowiada się niezykle ciekawie. Od rana w Kortowie zaplanowano dzień otwarty uczelni. W programie wiele atrakcji, m.in. spotkania z Czesławem Mozilem, Piotrem Koskiem (Astrofaza) i Radkiem Kotarskim, prezentacje naukowe, kulturalne i sportowe (z udziałem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn oraz zawodników drużyny futbolu amerykańskiego AZS UWM Olsztyn Lakers). SPRAWDŹ PROGRAM!

Natomiast po południu warto wybrać się na skwer przed budynkiem Wydziału Sztuki - w centrum miasta. "Posłuchamy na żywo muzyki w wykonaniu studentów. Będziemy tworzyć wspólnie ceramikę, obrazy, zdjęcia, a nawet wykonamy własnoręcznie okazjonalne przypinki! Będzie możliwość powrotu do czasów dzieciństwa podczas ozdabiania chodników kolorową kredą (a może nie tylko chodników?)" - zapowiadają organizatorzy Pikniku ze Sztuką.

Szczegóły zdradził nam Adam Rębisz. Rozmawiał z nim Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Wstęp na wydarzenie jest wolny! "Nie zapomnijmy zabrać kocyków, przekąsek czy napojów, a przede wszystkim dobrego humoru" - dodają przedstawiciele Wydziału Sztuki UWM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: