Aktualności
18.05.2022

Charytatywny Kiermasz Swojskich Wyrobów na WBZ

Na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie 17 maja odbył się Charytatywny Kiermasz Swojskich Wyrobów. To już kolejna tego typu akcja studentów, którzy chcą pomóc mieszkańcom Ukrainy. Dochód ze sprzedaży ciast, ale też m.in. miodów i wędlin zostanie przekazany naszym wschodnim sąsiadom.

 

W pomaganiu ważna jest wytrwałość. I studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie chyba dobrze to wiedzą. Choć wojna w Ukrainie trwa już prawie trzy miesiące, żacy wciąż organizują akcje, zbierając środki finansowe, które wspierają naszych sąsiadów a także materiały pierwszej potrzeby, które systematycznie dostarczane były za naszą wschodnią granicę.

Charytatywny Kiermasz Swojskich Wyrobów to kontynuacja pomysłu, w który włączyli się już przedstawiciele kilku innych wydziałów  UWM.

"Pracownicy i studenci bardzo zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu. Każdy coś przyniósł. Mamy ciasta, babeczki, rogaliki. Oprócz tego mamy swój smalec, polędwice, kaszanki, pasztety, kiełbasy oraz miody" - opisywała na miejscu Katarzyna Krawaczek z RWSS WBZ. "Jeśli będzie taka potrzeba, zorganizujemy kolejny taki kiermasz. Myślę, że będzie się to fajnie rozwijało na naszym wydziale. Wcześniej organizowaliśmy zbiórki pieniężne i imprezy w klubach. Zebrane pieniądze w całości zostały przekazane na pomoc Ukrainie. Uniwersytet i Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego zaangażowały się w zbieranie potrzebnych produktów, ubrań. Razem pakowaliśmy busy i TIR-y, które jechały prosto na Ukrainę."

Wydział Bioinżynierii Zwierząt UWM w Olsztynie odwiedził Piotr Szauer.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: