Aktualności
17.05.2022

Dr inż. Mariusz Antolak - Społecznik 2021 roku!

Dr inż. Mariusz Antolak - pracownik Katedry Architektury Krajobrazu na Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa UWM w Olsztynie i założyciel Fundacji W Krajobrazie - zdobył tytuł "Społecznika Roku 2021" w kategorii lokalnej. Plebiscyt już po raz trzynasty ogłosił tygodnik Newsweek.

Dr Mariusz Antolak promuje ideę zrównoważonego ogrodnictwa - przyjaznego dla kilimatu. Tworzy jadalne ogrody społeczne. Tygodnik Newsweek docenił te działania w skali lokalnej - realizowane z Fundacją W Krajobrazie, ale w przestrzeni akademickiej. "Nagroda została też przyznana za działalność społeczną, którą prowadzę od wielu lat na Uniwersytecie. To akcje ze studentami, liczne obozy naukowe, działania, które prowadziliśmy w przestrzeniach publicznych" - mówił w studiu Radia UWM FM "Społecznik Roku 2021" w kategorii zaangażowanie lokalne.

Podkreślał też, że taki tytuł i dostrzeżenie zaangażowania społecznego jest dodatkową mobilizacją do pracy. "Takie rzeczy są mi potrzebne. Po odbiorze tej statuetki i powrocie z gali, która była pełna blichtru i takich obcych mi na co dzień rzeczy, od razu wróciłem do społeczności lokalnych. Następnego dnia zaczęliśmy zakładać kolejne ogrody społeczne. Dało mi to dużego kopniaka do dalszej ciężkiej pracy, która jest przyjemna i daje wiele satysfakcji. Chcę zarażać wszystkich taką pasją tworzenia i namawiam innych do działań społecznych!"

Z drem inż. Mariuszem Antolakiem spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Dodajmy, że tytułem "Społecznika Roku" wyróżnieni zostali w tym roku także: Dominik Dobrowolski (zaangażowanie ogólnopolskie) oraz Słaomir Kaliński (zaangażowanie społeczne w czasie emidemii COVID-19). Kapituła przyznała również nagrody specjalne: Dorocie Lisiak, Januszowi Bukowskiemu oraz Fundacji Ocalenie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: