Aktualności
11.05.2022

Wiosenna odsłona akcji Zdrowie Pod Kontrolą

Studenci Collegium Medicum UWM działający w Międzynarodowym Stowarzyszeniu IFMSA-Poland zapraszają do udziału w wiosennej odsłonie akcji "Zdrowie pod Kontrolą". 13 i 14 maja w dwóch olsztyńskich galeriach handlowych każdy będzie mógł bezpłatnie przebadać się i skorzystać z darmowych konsultacji ze specjalistami.

 

"Zdrowie pod Kontrolą" to finał Tygodnia Zdrowia, który składa się z kilku projektów. Ich wspólnym zadaniem jest ułatwienie społeczności lokalnej dostępu do podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej. Już 14 maja w wielu polskich miastach każdy chętny będzie mógł m. in. zmierzyć ciśnienie tętnicze i zbadać poziom glukozy we krwi. Studenci przygotowali także stanowiska dotyczące profilaktyki przeciwnowotworowej, nauki samobadania piersi czy rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Nie zabraknie także propozycji dla najmłodszych. Na dzieci czekać będzie "Szpital Pluszowego Misia".

"W tym roku akcja odbywa się w dwóch miejscach. W piątek w Galerii Warmińskiej (przed wejściem głównym) od 11:00 do 17:00 w specjalnym spirobusie będzie można skontrolować stan swojego układu oddechowego. Będzie tam można także oddać krew w Punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa" - mówiła w studiu Radia UWM FM Iga Suchta z olsztyńskiego oddziału IFMSA-Poland. "W sobotę pod głównym wejściem do Galerii Warmińskiej będzie można wykonać mammografię (to oferta dla kobiet). Natomiast w Galerii Aura również w godzinach 11:00-17:00 będzie można wykonać takie badania jak: pomiar glikemii, pomiar ciśnienia tętniczego, badanie EKG, USG oraz przesiewowe badanie wzroku."

Z Igą Suchtą rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland to największa w Polsce organizacja zrzeszająca studentów uczelni medycznych. Stanowi część międzynarodowej federacji, a jej celami są zwiększanie prozdrowotnej świadomości społeczeństwa, edukacja studentów kierunków medycznych oraz działalność charytatywna i zabieganie o przestrzeganie praw człowieka.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: