Aktualności
11.05.2022

Wszystko, co wiemy o 61. Kortowiadzie

Bój Wydziałów, Bój Akademików, Festiwal Gier Planszowych, Turniej Flanek Sportowych, Speed Dating, konkurs na najciekawszy wystrój domów studenckich i oczywiście tradycyjna parada ulicami miasta - to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez organizatorów 61. Kortowiady. Znamy już pełny program tegorocznej imprezy!

Kortowiada w tym roku trwać będzie od 1 do 4 czerwca. Rozpocznie ją w środę Kortowiadowy Bieg o Złotego Dzika. Studenci będą musieli pokonać liczącą około 6100 metrów trasę przemierzająć piękne leśne ścieżki. Nagrody zostaną wręczone jednak nie tylko najszybszym biegaczom, ale również za... najlepsze przebranie! Chcesz zdobyć statuetkę Super Dzika? Zgłoś się już teraz! O tej samej porze w domach studenckich odbywać będzie się tradycyjny konkurs na wystrój akademików.

Pierwszego dnia juwelaniów zaplanowano także VII Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach. A w EkoNamiocie (pomiędzy DS9 i DS10) studenci będą mogli wspólnie przygotować strój na czwartkową Paradę Wydziałów. Dbając o środowisko, bo tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem Green Camp! Wieczorem żacy bawić będą się podczas... cichej imprezy. W Namiocie Silent Party (za Biblioteką UWM) imprezę rozkręcać będą: DJ Killer, DJ Jack Grand, DJ Adys i DJ C.Why.C. W kolejnych dniach wystąpią tam jeszcze: DJ Omen, DJ Sopran, Dj Mario, Dj Hajdi, DJ Insane i DJ Cezar.

Oficjalnie studenci przejmą władzę w mieście i kampusie UWM w czwartek 2 czerwca. O 10:00 ze Starego Miasta wyruszy Parada Wydziałów. Ulicami Olsztyna żacy pomaszerują w stronę placu przy Centrum Konferencyjnym UWM. Tam przez trzy dni mieścić będzie się Scena Studencka. A na niej m.in. Wielka Kortowska Makarena, występy finalistów konkursu Ajdol Kortowiady, Energetyczne Granie oraz 1 z 16 - czyli Bój Wydziałów w nowej formule. A wieczorami - Kino Plenerowe.

Dodatkowe juwenaliowe atrakcje to Speed Dating (w czwartek w Namiocie za Biblioteką UWM), Festiwal Gier Planszowych (w piątek w tym samym miejscu) oraz Turniej Flanek Sportowych (w sobotę na terenie pomiędzy DS4 i DS6). Dodatkowo studenci rywalizować będą w Boju Akademików czy zawodach Sport Camp Kortostrong.

O tych i innych atrakcjach 61. Kortowiady w studiu Radia UWM FM opowiadała rzeczniczka imprezy Daria Bruszewska-Przytuła. A rozmawiał z nią Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Koncerty juwenaliowe w tym roku odbywać będą się 2, 3 i 4 czerwca na plaży nad jeziorem Kortowskim. Znamy już dokładny godzinowy line-up głównej sceny. Bilety jednodniowe oraz karnety kupicie na stronie: bilety.kortowiada.pl lub stacjonarnie w biurze Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie (w środy, czwartki i piątki od 9:00 do 15:30).

Więcej informacji szukajcie na stronie: kortowiada.pl.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: