Aktualności
13.01.2022

Uniwersyteckie Liceum w Olsztynie najlepsze w regionie

Uniwersyteckie XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie jest najlepszą szkołą średnią na Warmii i Mazurach. Potwierdza to opublikowany właśnie ranking Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy". Wśród wszystkich polskich liceów to prowadzone przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zajęło 55. miejsce.

 

W rankingu Liceów "Perspektywy 2022" Uniwersyteckie XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie zostało sklasyfikowane na 55. miejscu w kraju. Żadna inna szkoła z województwa warmińsko-mazurskiego nie była tak wysoko. 131. zajęło  II LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie a 151. - I LO im. Adama Mickiewicza w Olsztynie. To trzy najlepsze licea w całym regionie.

"Jesteśmy dumni!" - mówi Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Jerzy Przyborowski. "Serdecznie gratuluję dyrekcji, pedagogom, nauczycielom, ale przede wszystkim uczniom, którzy na ten sukces pracują swoimi wynikami maturalnymi i w olimpiadach. Warto podkreślić, że szkoła zrobiła ogromny krok do przodu - przesuwając się aż o 50 miejsc w rankingu ogólnokrajowym. Liczę na to, że ten diament jakim jest Uniwersyteckie XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów będziemy szlifować do cudownego brylantu."

Piotr Szauer spotkał się także z uczniami oraz dyrektor Uniwersyteckiego Liceum w Olsztynie - Dorotą Linkiewicz. Posłuchajcie, jak zareagowali na najnowszy ranking i w jaki sposób zachęcają do rozpoczęcia nauki w swojej szkole.

Dodajmy, że najlepszym liceum w Polsce według rankingu "Perspektywy 2022" zostało XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, a najlepszym technikum -  Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: 2022.licea.perspektywy.pl

Przyjaciele - stań się jednym z nich: