Aktualności
25.11.2021

ERASMUS - szansa na świetną przygodę i nowe doświadczenie

25 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Erasmusa. Z programu, który umożliwia studiowanie na europejskich uczelniach, ale także odbywanie zagranicznych staży i praktyk korzysta wielu żaków oraz naukowców. A jak chętnie robią to żacy i pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego?

"ERASMUS jest to program mobilnościowy, który umożliwia studentom oraz pracownikom korzystanie z wymiany międzynarodowej. Studenci mają możliwość wyjazdu zagranicę w celu odbywania studiów lub realizacji praktyk. Każda grupa pracowników ma także możliwość wyjazdu - w celach dydaktycznych oraz szkoleniowych" - przypomina Agnieszka Matejko z Biura ds. Współpracy Międzynarodowej UWM w Olsztynie. "Studenci mają możliwość poznania nowych kultur. Wiąże się to też ze zdobyciem nowych doświadczeń. Dla pracowników jest to również duży rozwój indywidualny, poznanie nowych osób i nawiązanie kontaktów naukowych."

Co ciekawe oferta programu cieszy się obecnie jeszcze większym zainteresowaniem niż przed pandemią. Aktualnie zagranicą przebywa prawie 70 osób z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. "Ponad 50 studentów jest obecnie na studiach a 15 na praktykach - m.in. w Hiszpanii i we Włoszech."

O najbliższych rekrutacjach do programu opowiedział nam Mateusz Pikuliński. Posłuchajcie!

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odwiedził Korneliusz Komorowski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: