Aktualności
23.11.2021

Zdrowie Pod Kontrolą - kolejna edycja studenckiej akcji w Olsztynie

W najbliższą sobotę 27 listopada studenci Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie działający w Międzynarodowym Stowarzyszeniu IFMSA-Poland zapraszają na darmowe badania i konsultacje w Galerii Warmińskiej. Co dokładnie czeka na Was w ramach akcji Zdrowie Pod Kontrolą? Posłuchajcie!

 

Galerię Warmińską warto odwiedzić w sobotę w godzinach 11:00 - 17:00. W tym czasie studenci Wydziału Lekarskiego oraz Szkoły Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz wspierający ich młodzi lekarze i partnerzy akcji Zdrowie Pod Kontrolą, będą wykonywać bezpłatne badania i udzielać konsultacji medycznych.

"Przez ostatnie dwa lata z powodu pandemii nie organizowaliśmy tej akcji. Teraz wracamy i spotykamy się w sobotę na parterze budynku Galerii Warmińskiej" - tłumaczy Maria Smolińska z olsztyńskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. "Przygotowaliśmy trzynaście stanowisk. Zaplanowaliśmy m.in. naukę pierwszej pomocy. Będzie też Szpital Pluszowego Misia, czyli miejsce w którym dzieci będą mogły oswoić się z badaniem lekarskim i samemu zbadać misie. Przeprowadzimy pomiar ciśnienia tętniczego i glikemii oraz naukę samobadania jąder i piersi. Razem z Fundacją DKMS będziemy także prowadzić rejestrację potencjalnych dawców szpiku. Będzie także konsultacja z farmaceutą, konsultacja dietetyczna, badanie składu ciała, badanie ostrości wzroku, przegląd stomatologiczny, badanie EKG."

Z Marią Smolińską spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland to największa w Polsce organizacja zrzeszająca studentów uczelni medycznych. Jej działania skupiają się na zwiększaniu prozdrowotnej świadomości społeczeństwa, edukacji studentów kierunków medycznych oraz organizowaniu akcji charytatywnych i zabieganiu o przestrzeganie praw człowieka.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: