Aktualności
19.11.2021

Studenci UWM włączyli się w akcję Szlachetna Paczka

Studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przygotowują świąteczne prezenty dla mieszkańców regionu w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Swoją zbiórkę prowadzić będą do 3 grudnia. Szczegóły zdradził nam Bartosz Prusik.

Studenci Wydziału Prawa i Administracji swoją zbiórkę stacjonarnie prowadzić będą od 22 listopada w kortowskim Centrum Konferencyjnym. "Robimy paczki dla dwóch rodzin. Zebraliśmy się w kilka osób i działamy. Możecie nas spotkać od poniedziałku do piątku na korytarzach Centrum Konferencyjnego" - mówi Bartosz Prusik z RWSS WPiA. "Zbieramy artykuły spożywcze, higieniczne, chemię domową i gospodarczą, ubrania, ale też artykuły szkolne dla dzieci. Chcielibyśmy pozyskać m.in. laptop do zdalnej nauki i drukarkę. Będziemy walczyć o ten sprzęt na uniwersytecie i wśród swoich znajomych."

Z Bartoszem Prusikiem spotkał się Korneliusz Komorowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Akcję można również wesprzeć finansowo. Zgromadzone środki zostaną wykorzystane do realizacji najważniejszych i najbardziej kosztownych potrzeb, takich jak zakup odzieży, urządzeń AGD i sprzętu medycznego. Darowizny pieniężne można przekazywać osobiście koordynatorom i wolontariuszom WPiA UWM.

Więcej informacji o akcji znajdziecie TU.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: