Aktualności
29.03.2021

Studentko, studencie - jak się masz?

Ośrodek Pomocy Psychologicznej i Psychoedukacji "Empatia" zaprasza do udziału w badaniach na temat zapotrzebowania społeczności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na wsparcie specjalistów. Studenci mogą anonimowo wypełnić ankiety, które pomogą dostosować ofertę do ich potrzeb.

 

Jak podkreśla dr Joanna Frankowiak - moment na zadanie pytań dotyczących problemów, z którymi zmagają się studenci, nie jest przypadkowy. Trwająca od ponad roku pandemia ma bardzo negatywny wpływ na naszą kondycję psychiczną.

"Faktycznie, miało to duży wpływ na podjęcie przez nas takiej decyzji. Chociaż warto podkreślić, że podobne badania były już realizowane w zeszłym roku. Już teraz zauważamy wzrost zgłoszeń studentów zwracających się o wsparcie. Studenci i studentki wiedzą, że mogą się do nas zgłosić. Ale dopiero taka ogólna diagnoza pozwoli nam uchwycić problemy, m.in. te, które związane są z procesem kształcenia" - mówi terapeutka z Ośrodka Pomocy Psychologicznej i Psychoedukacji "Empatia".

Warto podkreślić, że ankiety są anomimowe. A czego dotyczą? "Badamy zarówno czynniki, które są najbardziej stresujące w obecnej sytuacji i są bezpośrednio związane z procesem kształcenia. Jest tam także narzędzie dotyczące nastroju i odczuwanych emocji. A także cały zestaw pytań dotyczących problemów, które mogą się pojawiać oraz wątek dotyczący tego, na ile studenci korzystają ze wsparcia, mają to wsparcie wśród osób najbliższych i na ile są gotowi, żeby skorzystać z pomocy naszego ośrodka. W ankiecie zawarliśmy też miejsce na swobodną wypowiedź, gdzie studenci mogą nam podpowiadać, w jakiego typu warsztatach chceliby wziąć udział i jaka forma wsparcia byłaby dla nich pomocna."

Z dr Joanną Frankowiak rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Badania będą realizowane przez najbliższe trzy tygodnie. Zachęcamy studentów do wypełnienia ankiety. Znajdziecie ją TU.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: